Gürşan; “CHP ya da MHP`den 3 milletvekili çıkarsa soru önergesi vermekten başka hiçbir şey yapamazlar”

10
Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli Milletvekili Adayları Av. Şenol
Gürşan, Şaban Erden ve Volkan Göç 15 Nisan 2011 Cuma günü AK Parti
Kırklareli İl Başkanlığı`nda aday listelerinin belirlenmesinin ardından
bir araya geldiler.

HABER MERKEZİ

Basın mensuplarına programın saat 16.00`da başlayacak denilerek Milletvekili adaylarının gecikmesiyle saat 17.10`da başlaması dikkatleri çekti.
Programa geç kalan Milletvekili adayları yapılan açıklamaların ardından helallik istedi.
İl Başkanı Emin Tunç, 24. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde AK Parti Kırklareli Milletvekili 1. sıra adayı Av. Şenol Gürşan, 2. sıra adayı Şaban Erden ve 3. sıra adayı ise Volkan Göç olduğunu tekrardan belirterek;
“Her 3 adayımızda bize ilk önce müracaat eden 15 aday adaylarımızdan bir tanesiydi. Nasip kısmet bu 3 arkadaşımıza olmuş. Bizler bunun akabinde diğer aday adayı arkadaşlarımızla görüştük. Bir kısmı programları dolayısıyla, bir kısmı iş nedeniyle burada olamadılar. Bizlere vermiş oldukları mesaj: `hep birlikte beraber olacağız. Bütün çalışmalarda birlikte olacağız` dediler. Tekrardan bütün milletvekili aday adayı olan arkadaşlarla bir araya geleceğiz. Bunun kamuoyu tarafından bilinmesini istedik” dedi.
AK Parti Kırklareli Milletvekili 1. sıra adayı Av. Şenol Gürşan programa geç kaldığından dolayı özür dileyerek Lüleburgaz ilçe teşkilatının tertiplediği sabah kahvaltısı programının ardından birçok görüşme taleplerinin olduğunu ve seçim sürecinden dolayı insanları kıramadıklarını belirtti.
Gürşan; “Lüleburgaz ilçemizde bizlerle görüşme talepleri oldu. Görüşmeler çoğalınca biraz uzadı ve dolayısıyla geciktik. O yüzden hakkınızı helal edin.
Biz 15 aday adayıydık, bu belirli bir süreçten geçti. Genel merkez kendi kriterlerine göre ilk 3`ü belirledi. Bu ülkemiz ve ilimiz için hayırlı olsun. Çünkü bu sonuçta sayın Başbakanın kararıdır. Tartışmanın bu saatten sonra doğru olmadığını düşünüyorum. Ben bizzat diğer aday adayı arkadaşları kendim aradım ve burada olanların yanlarına gittim.
Bu bir siyasi seçim süreci tabiî ki ortalığı bulandırmak isteyenler olacaktır. Dedikodularda çıkacaktır fakat biz bunlara sırtımızı dönüyoruz. Ben hedefimi net olarak ortaya koydum. 13 Haziran`a kadar hiç durmaksızın Başbakana layık olmak üzere sonuna kadar çalışacağız ve hedefimiz Kırklareli halkı da bunu anlarsa iktidardan yana ve iktidarın gücünden faydalanmak isterlerse inşallah o zaman 3-0 yapıp buradan çıkarız. Daha öncesinde de söyledim. CHP`den yada MHP`den 3 milletvekili çıkarsa soru önergesi vermekten başka hiçbir şey yapamazlar. Başbakan açık bir biçimde 1-2 yıllık değil 2023`ü vizyon olarak ortaya koymuştur.
Biz kasaba politikacısı değiliz. Bizim vizyonumuz geniş, hedefimiz büyük. Bırakın sadece Kırklareli`ni biz Türkiye`yi kucaklamak üzere yola çıktık. İnsanlara hizmet etmek istiyoruz. İşimiz hizmet gücümüz millet” dedi.
2. sıra adayı Şaban Erden yaptığı açıklamasında;
“bu saate kadar şu veya bu şekilde beklemiş olduğunuz için gerçekten bende hepinizden özür diliyorum. Netice itibariyle bu bir yarış. Bu yarışın sonunda belirli arkadaşlar seçildi. Bunlar tabiî ki ön planda görülecek. Ama bu şu değildir ki hep beraber çalışamayacağız. İnanıyorum ve her vesileyle söylüyorum. Birlik bütünlük içerisinde olmadıktan sonra zafiyet ortaya çıkar. Siz ondan sonra ne beklersiniz. İlk günden itibaren buraya geldiğimden beri teşkilat gerçekten bir bütün halinde. Bir bütün olarak kendini konsantre etmiş ve bu seçimi almak üzere bir çabanın içerisine girmiş. Geçmişte bazı sıkıntılar olmuş olabilir. Eski arkadaşların da, yenilerin de, mevcut arkadaşların da bir arada olduğunu görüyorum. Bu seçimi Kırklareli`ne layık olacak şekilde bu seçimi alacağız. Bu başarıyı hizmetlerimizle buraya taşıyacağız. İnşallah Kırklareli arzuladığı ve daha iyi konuma gelmiş olacak bu şekilde. Diğer partiler içinde bu bir yarıştır ama bu yarışın tabiî ki buraya katkısı ne olur onları düşünmek lazım” dedi.

3. sıra Milletvekili adayı Volkan Göç ise AK Parti`nin koltuk sevdalılarının birbirine menfaat sağlayacak grupların partisi olmadığını belirterek;
“Listelerin açıklanmasından sonraki aday adaylık sürecinde sizler çok yoruldunuz. Ama zannediyorum ki bu yorgunluk katlanarak artacak. Bu dinamik kadroya inşallah yetişirsiniz. AK Parti koltuk sevdalıların birbirlerine menfaat saylayacak grupların partisi değildir. AK Parti bir ideoloji partisi değildir. AK Parti`deki bütün fertleri bir birine bağlayan tek gaye, önemli olan etken memleket sevdasıdır. Bizde bu memleket sevdası ile hiç durmadan yola devam edeceğiz. Bu bir bayrak yarışıdır. Biz elimizdeki bayrağı bir sonraki kulvara götüreceğimize ant içtik. Bu uğurda memleket sevdasıyla memlekete hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu süreçte de bizlere yardımlarınız için teşekkür ederiz” dedi.
Yapılan açıklamaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here