Gürcü Judo Şampiyonu Babaeski’de

11
Gürcistan’da 13 Yaş Grubu’nda 5 altın madalya sahibi olan Judo Şampiyonu Giorgi Kantaria, yaz tatilini Babaeski’de geçiriyor.


HABER MERKEZİ

Gürcistan’ın Başkenti Tiflis’te iki yıldır Judo sporu yapan ve çok genç yaşında birçok başarıya imza atan 13 yaşındaki Giorgi Kantaria, okulların kapanması ile birlikte yaz tatilini geçirmek üzere kız kardeşi ile birlikte Babaeski’de ikamet eden Anneannesi Liana Kartivaze’nin yanına geldi.
Gürcistan’da 13 Yaş Grubu’nda 5 altın madalya sahibi olan Judo Şampiyonu Giorgi Kantaria, bu yıl Gürcü turistlerin yaz tatilini geçirmek istedikleri ülkelerin başında Türkiye’nin geldiğini belirtti.
Anneannesi Liana Kartivaze’nin tercüman aracılığı ile konuştuğumuz Şampiyon sporcu Kantaria, Türkiye’nin çok güzel bir tatil cenneti olduğunu belirterek şunları söyledi: “Ben Ülkenizde olmaktan çok mutluyum, burada ki sporcular böyle güzel bir Ülkeye sahip oldukları için ayrıca çok şanslı. Gürcü halkı zaten Türkiye’yi çok seviyor, burası adeta bir tatil cenneti, her kese uygun tatil olanakları bulunuyor. Türkiye turizmde büyük bir aşama kaydetmiş, oteller, servis, kültür ve tarih çok güzel. Birde Türk insanı Avrupalıdan çok daha sıcakkanlı ve sevecen, zaten bu sebeple Gürcü halkı Türkiye’yi tatil için tercih ediyor. Tatil dönüşümde İspanya’da yapılacak olan 13 Yaş Grubu Judo Şampiyonası’na katılacağım, bana şans dileyin.” (ö.b.)

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here