Gürbüz, CHP’den aday adayı olduğu açıkladı

23
Kırklareli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden istifa ederek 16 Mart 2011 Çarşamba günü Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Kırklareli Milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Kenan Gürbüz, Kırklareli’ne ve Kırklareli halkına hizmet etmek adına milletvekili aday adayı olduğunu söyledi.

 

HABER MERKEZİ

İl Başkanlığı’nda yapılan toplantıda CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, Genel merkezin aldığı bir karar sonucu yavaş yavaş meyvelerini vermeye başladığını ifade etti.
Gündoğdu yaptığı açılış konuşmasında; “Cuma günü parti meclisimiz toplanacak ve illerdeki yöntemle ilgili konuları masaya yatıracaklar. Kırklareli ile ilgili olarak da orada ön seçim neyse onunda kararı verilecek. Bize merakla çıkacak kararı bekliyoruz.
Bilindiği üzere yaklaşık 1 buçuk ay önce ilçe başkanlığımız ve yönetim kurulu ile yapmış olduğumuz toplantının denetim kurulu kararını genel merkeze bildirmiştik. Nihai karar dediğimiz son karar genel başkanın kendisine ait olduğu için Cuma günü de bu netlik kazanacaktır.
Bu arada Genel Merkezimizin yapış olduğu bir karar vardı onlar yavaş yavaş meyvelerini vermeye başladı.
Genel merkezde yapılan alt yapı dediğimiz mutfak çalışmaları tamamen sona erdi. Önümüzdeki günlerde onlarla ilgili tekrar ve son çalışma yapılacak ve aynı zamanda eğitimle ilgili ilçe yönetimleri, kadın kolları, gençlik kolları, il yönetimleri ve disiplin kuruluna kadar bir eğitim çalışmasının ardından tamamen sahaya inilecek” dedi.
Milletvekili aday adayı Kenan Gürbüz, 15 yıllık Sivil Toplum kuruluşlarında Sendika Başkanlığı ve çeşitli müdürlük görevlerinde bulunduğunu açıklayarak, herkese yardım etmeye çalıştıklarını ve artık çözümü Ankara’dan çözmek istediğini söyledi.
Gürbüz; “Bu kadar tecrübeli milletvekilliği yapmış ve milletvekilliğine devam eden kişilerin yanında konuşmak zor olacak.
15 yıl sivil toplum kuruluşlarında sendika başkanlığı görevlerinde bulundum. Halen Türkiye itfaiyeciler birliği yönetim kurulu üyesiyim. Belediye de müdürlük makamında çeşitli görevlerde bulundum.
Bizim kürsümüzle parti kürsüsü arasında fark olduğunu düşünüyorum. Biz radikal söylemler kullanıyoruz, bu nedenle öncelikle değerli milletvekilime, il başkanıma ve aday adayı olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Memuriyetteki yaptığımız siyaseti resmileştirmek amacıyla aday olduğumu düşünüyorum. Ben inanıyorum ki Milletvekili aday adayı olan arkadaşların Cumhuriyet Halk Partisi’ni en iyi şekilde temsil edecekler diye düşünüyorum.
Kırklareli gibi bir yerde kadın adayının olmaması düşünüyordum. Ama maalesef erkek egemen toplumun bir kez daha egemen olduğu ortaya çıkmıştır. Aslında bütün düşüncelerim buydu. Bayanlara diyoruz ki sizler kapı kapı dolaşın ve bizi iktidar yapın. Evde iktidar, sokakta iktidar, partide iktidar yapın. Onun için bundan sonraki süreçte kadın aday adayı çıkacağını umut ediyorum. Genel başkanımızın bir lafı var: ‘Kadınlar bu işin hamurudur’ diye ama maalesef mutfakta hamuru partide değil. Herkesin bir özelliği olduğu gibi benim de Türkiye’nin hangi iline giderseniz gidin eğer bir oğlunuz asker gittiyse, okula gidip yurt çıkmamışsa, orada kalacak kiralık bir ev yoksa bunu yaymak düşüncesiyle aday oldum. Çünkü ben Türkiye’nin hangi iline bir arkadaşımızı gönderdiysek kesinlikle bir şekilde işi çözülmüştür. Bundan sonra Ankara’dan işi çözmeği hedeflediğimiz için aday oldum” dedi.
Diğer aday adayları ise şunları kaydetti;
Hakan Dedeoğlu; “AKP İktidarının yarattığı ve sürdürmekte olduğu politikanın asla partimizce terk edilme, onun dışında kendi politikamızı koymak adına proje üretmek zorundayız.”
Yavuz Altınarak; “Yeni bir seçime gidiyoruz ve bunlarla ilgili olarak yaklaşık 55 gündür bu bölgedeyiz ve çalışıyoruz. Ülkemizin çeşitli bölgelerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin çok iyi bir trend yakaladığını görüyoruz. Hizmet yarışının içerisinde birisi olarak aday adayı olduğumu açıklıyorum”
Gürcan Ersin; “Cumhuriyet Halk Partisi ne zaman iktidara geldiyse ülkede güzellikler olmuş ve güller açmıştır.”
İrfan Altınel; “Haftalardır söylenenleri yinelemenin anlamı yok. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en zor dönemlerinden birini yaşıyor. Artık bir Ortadoğu, bir Arap ülkesi durumuna getirilmeye çalışılıyor. Hukuk yok edildi ve adalet sarayları yapılıyor. Adalet sarayları yapılarak adalet dağıtılmaz. Artık adaletin içi boş.”
Turabi Kayan; “Bu güne kadar mevcut hükümet gürültülü, patırtılı bir şekilde cumhuriyetin yaptığı bütün değerleri satmıştır. Şimdi gürültüsüz patırtısız, sessiz sedasız sinsi bir şekilde Türk Çiftçisi arazisini, Türk köylüsü hayvanını satıyor, ahırlarını boşaltıyor. Orman köylüsü geçim kaynağı elinden alındığından dolayı köylerini boşaltıyor. Bu çok sinsi bir oyundur ve hepsinden daha tehlikelidir. Bir ülkenin gerçek sahibi köylüsüdür. Çünkü bu ülkenin tapusu köylünün, çiftçinin elindedir” dediler.
Kırklareli Milletvekilleri Turgut Dibek ve Tansel Barış ise Genel Merkez’deki sıcak gelişmeleri anlatmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here