Güneşi gören, Çarşamba Pazarı’na koştu

41
*Kırklareli’nin Halk pazarından biri olan Çarşamba Pazarı’nda bu hafta insan seli yaşadı. Son zamanlarda Genellikle yağışlı havalar ile su içinde kalan Çarşamba Pazarı’nda, bu hafta hava günlük, güneşlik olması ile halk Çarşamba Pazarı’na akın etti.
HABER MERKEZİ
Trakya’nın En Büyük Pazarı olan Kırklareli Çarşamba Pazarı her hafta Kırklarelililere hizmet etmeye devam ediyor. Soğuk, yağışlı havalara rağmen tezgâhını açmaya çalışan Pazarcı esnafının bu hafta keyfi yerindeydi.
Kırklareli’nin Cumartesi Pazarında geçtiğimiz hafta hava şartlarının olumsuzluğundan ve fırtınanın şiddetinden tezgâhını açamayan esnaf ve hava şartları sebebi ile cumartesi pazarına gidemeyen Kırklareli halkı Çarşamba Pazarı’na hareketlilik katlı. Pazarcı esnafı kalabalıktan memnun kalırken, Seyyar Pazarcılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Erdinç Güner, açıklamalarda bulundu.
Güler; “Cumartesi Pazarı’nda çoğumuz tezgâh açamadık, hava hem yağışlı hem de şiddetli fırtına vardı. Halk pazara çıkamadı tezgâhını açanlarda topladı gitti. Ürünlerimiz elimizde kaldı Çarşamba Pazarı ile yüzlerimiz güldü halk pazara geldi bizde ürünlerimizi satıyoruz” dedi. 
Çarşamba Pazarı’nda kalabalıkla birlikte ucuzlukta vardı. Mevsime göre fiyatların normal olduğunu söyleyen pazarcılar; “Mandalina’nın son demleri son ürünleri satıyoruz” dedi. Mandalina 1 ila 1.50 Lira’dan tezgahlarda yerini alırken, Portakal, Elma 1.50 Lira’dan, Patates, Soğan 1.50 Lira’dan satıldı. 
Pazarın Konfeksiyon, Bölümü’nde de hareket vardı. Kış mevsiminin sezon sonu ürünleri tezgâhlarda yerini almaya başladı. Fiyatlar yarı yarıya düştü. Halk Çarşamba Pazarı’nın Konfeksiyon Bölümü’nden de memnun kaldı. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here