GÜNEKAB’ın bütçesi 7 milyon 173 bin lira

10
Güney Edirne Katı Atık Birliği’nin (GÜNEKAB) 2011 yılı bütçesi 7 milyon 173 bin lira olarak kabul edildi.

GÜNEKAB Meclisi, Keşan Belediyesinde toplandı. Keşan Belediye Başkanı ve GÜNEKAB Başkanı Mehmet Özcan’ın başkanlığında yapılan toplantıda, 2011 yılı bütçesi, birliğe proje ve yer tahsisi için gerekli olan kredinin alınması konusu görüşüldü.
Birliğin bütçesi 7 milyon 173 bin lira olarak kabul edildiği toplantıda, birlik başkanı Mehmet Özcan’a, proje, yer tahsisi ve gerekli olan kredinin alınması için yetki verildi.
Özcan, şunları kaydetti:
”Yer tahsisinin gerçekleştirilebilmesi için 271 bin liraya ihtiyaç var. Hem yerin birliğimize devri için hem de projenin gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan kredinin bulunması için bu yetki gerekli. Çevre ve Orman Bakanlığı projenin yüzde 50’sini hibe olarak sağlamak konusunda söz verdi.
Bakanlığın bu sözünü tutması halinde geri kalkan yüzde 50’lik bölüm için de kredi bulmak zorundayız. Yerin birliğimize devrinden sonra birlik üyesi özellikle iktidar belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimizle birlikte Ankara’ya giderek Çevre ve Orman Bakanlığı’nı ziyaret etmeyi planlıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here