Gündemin ilk maddesini Ergene Nehri oluşturuyor

10
* Bugün toplanacak olan Kırklareli İl Genel Meclisi’nin ilk gündemini Ergene Nehri’nin kirliliğinin, insan sağlığına ve çevreye verdiği zararın önlenmesi hususunda "Çevre ve Sağlık Komisyonu" ile "Özel İnceleme Komisyonu" tarafından hazırlanan raporun  görüşülmesi oluşturuyor.

HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi Aralık Ayı Toplantılarının ilkini bugün saat 10.30’da gerçekleştirecek. Yoklamanın yapılmasının ardından İl Genel Meclisi’nin 04.09.2009 tarih ve 142 sayılı kararına istinaden, İlimizin önemli sorunlarından biri olan Ergene Nehri’nin kirliliğinin, insan sağlığına ve çevreye verdiği zararın önlenmesi hususunda "Çevre ve Sağlık Komisyonu" ile "Özel İnceleme Komisyonu" tarafından hazırlanan rapor görüşülecek.
İl Genel Meclisi’nin 05.10.2009 tarih ve 147 sayılı kararına istinaden, İl Özel İdaresi’nce ruhsatlandırılan 1 (a) grubu madenlerin 11 Özel İdaresine katkıları ve ruhsatsız olanların tespit edilmesi ve incelenmesi hususunda "Çevre ve Sağlık Komisyonu" ile Özel Komisyon" tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi. İl Genel Meclisi’nin 25.11.2009 tarih ve 203 sayılı kararına istinaden, İlimizdeki tüm yeraltı suyu kuyularına sayaç takılarak, suyun ticari işletmenin ihtiyacı dışında kalan kısmının ücretlendirilmesi ile ilgili hazırlanan "Yeraltı Kuyu Sayacı ve Sıhhi Tesisatı Uygulama Esasları Yönetmeliği" hakkında "İçişleri ve Çeşitli İşler Komisyonu" tarafından hazırlanan rapor görüşülecek.
İl Genel Meclisi’nin 25.11.2009 tarih ve 204 sayılı kararına istinaden, İlimizdeki tüm yer altı suyu kuyularına sayaç takılarak, suyun ticari işletmenin ihtiyacı dışında  kalan kısmının ücretlendirilmesi ile ilgili hazırlanan "Tarifeler Yönetmeliği" hakkında "İçişleri ve Çeşitli İşler Komisyonu" tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi ve daha sonra gelecek birleşim tarihinin tespiti ile son bulacak.(dy-ub)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here