Gümrük pazarı açılışında İzdiham yaşandı.

17
misafir kalem
Faruk CEYLAN
farukceylan39@gmail.com
Önceki gün İstiklal caddesinde açılışı gerçekleşen “GÜMRÜK PAZARI”  işletmesinde izdiham yaşandı. Türkiye’nin  en büyük  markalarının ve ihracat ürünlerinin gerçek fiyatının üçte biri fiyata  Kırklareli  halkına sunan işletmenin açılışında yaşanan izdihamda görevliler güvenliği zor sağladı. Bir çok kişi mağazaya daha önce girebilme yarışına girince ezilme tehlikesi yaşayanlar oldu. Binada adım atacak yer kalmadı. Sık sık itiş kakış ve tartışmaların yaşandığı açılışta, şirket yetkilileri halka depolarında herkese yetecek kadar ürün olduğunu belirterek gerginlik yapmamaları yönünde anonslarda bulundu.
Yaşanan hengame arasında güçlükle görüşebildiğim işletme sahibi Ziya Yılmaz, Kırklareli’nde açılan “Gümrük Pazarı” nın Trakya’da 3. Türkiye’de ise 6. Şubeleri olduğunu söyleyerek şu açıklamaları yaptı; “ Kırklareli’de ki şube açılışımız gördüğünüz gibi beklediğimizin üzerinde bir ilgi gördü. Kırklareli halkının ayağına getirdiğimiz Türkiye’nin en büyük markaları ve ihracat ürünlerini gerçek fiyatının üçte birine sununca halk bu ürünlere bu kadar düşük fiyata sahip olabilmek için sabahın erken saatlerinde iş yerimizin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Kapılarımızı açtığımızda büyük izdiham yaşandı.  Biz bu ürünleri  Kırklareli halkına sürekli ucuz fiyatlarla sunmaya devam edeceğiz. Bunun yanında her hafta Cumartesi ve Pazar günleri sürpriz ürün indirimi yapacağız ki bu indirimlerde ki fiyatlar ise tamamen sembolik  ve çok küçük fiyatlar olacak.
İşletmemizin açılışı ile Kırklareli’de fiyat dengeleri  değişecek. Halk  mefruşattan mutfak malzemesine, güzellik ürünlerinden elektronik eşyalara ve  hediyelik eşyalara kadar ihtiyaç duyduğu her şeye çok ucuz fiyatlara sahip olacak.  Gümrük pazarı olarak herkesime  hitap etmiş olup,  vatandaşımızın  aile bütçesine büyük katkı sağlayacağız. 
Kırklareli halkının açılışımıza gösterdiği ilgiden dolayı sizlerin aracılığı ile herkese teşekkür ederim.” dedi.
Gümrük mağazasından alış veriş edebilmek için büyük bir izdiham yaşayan halkımızdan görüştüğümüz bir çok kişi, Gümrük pazarı fiyatlarını, “ Neredeyse bedavadan ucuz” diye tanımlayarak; “ Gümrük pazarı Kırklareli için mükemmel bir fırsat. Piyasada 30- 40 liraya alacağımız ürünleri buradan 3lira, 5 10 lira ve 10 lira fiyatlarla aldık.  10 liraya  Acropel yemek takımı, çay termosu, bornoz ve cezve, 3.5 liraya havlu, 5 liraya yatak çarşafı, 7 liraya emsan fritöz tencere, 12 liraya çift kişilik nevresim. Bu ürünleri bu  fiyatlara nerden alabilirsini ki?” dediler. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here