“Güçlü Anneler, Güçlü Türkiye demektir”

9
AK Parti Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden;
* AK Parti Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden; “Biz AK Partililer, 12 yıllık iktidarımızda hep kucaklayıcı olduk, kadınımızı hiç bir ayrım gözetmeden destekledik. Ona hak ettiği kıymeti verdik. Geleneğimizde ne denli ayrıcalıklı olduğunu hiç unutmadık, unutanlara hatırlattık. Her hamlemizde onları daha ileriye götürmenin gayesini taşıdık.” 
HABER MERKEZİ 
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Kadın Kolları Teşkilatı "Anneler Günü Yürüyüşü" düzenledi. 10 Mayıs 2015 Pazar günü düzenlenen yürüyüşe; AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kayhan Türköz, AK Parti Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden, AK Parti Kırklareli Milletvekili Adayları Hamdi Irmak, Volkan Göç, Aytaç Aksoy ve partililer katıldı.
* Yolgiden; “12 yıllık iktidarımızda hep kucaklayıcı olduk.”
Parti binası önünde başlayan yürüyüşte ilk olarak AK Parti Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden, Vilayet Meydanı’nda bulanan Zübeyde Hanım Anıtı önünde bir basın açıklaması yaptı. 81 İl’de aynı anda "Anneler Günü Yürüyüşü" düzenlendiğini söyleyen Yolgiden şunları kaydetti;
“Bugün buraya, hepimize örnek olan cefakâr, çalışkan, güçlü annelerimizin, duyarlı kadın sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizin, teşkilatımızın azimli kadın üyelerinin ve halkımızın destekleriyle toplandık. Bizi duyun istiyoruz! Çünkü eğer duyarsanız şimdi söyleyeceklerimizi tıpkı bizler gibi yüreklerinizde hissedeceğinize eminiz. Biz AK Partililer, 12 yıllık iktidarımızda hep kucaklayıcı olduk, kadınımızı hiç bir ayrım gözetmeden destekledik. Ona hak ettiği kıymeti verdik. Geleneğimizde ne denli ayrıcalıklı olduğunu hiç unutmadık, unutanlara hatırlattık. Her hamlemizde onları daha ileriye götürmenin gayesini taşıdık.
Annelerimize en kıymetli varlıkları olan evlatları için daha iyi eğitim, daha iyi sağlık hizmeti, daha güvenli bir ülke verebilmek gayesiyle durmadan çalıştık. 30 yıl boyunca yüzleri gözyaşlarıyla ıslanmış anneleri teselli etmekten daha fazlasını yapmak istedik. Çözülemez, yapılamaz denilen meselelere eğildik. Bu ülke üzerinde, tarih boyunca kardeşçe yaşamış halklarımıza gelecekte de birlikte yaşama umudu verdik. Çözüm süreci sayesinde, doğulu ve batılı gençlerimiz dağlarda karşı karşıya değil üniversite sıralarında bir araya geldiler. Birbirlerine namluları doğrultmak yerine, omuz omuza bu ülkenin geleceği için çalışmaya, üretmeye başladılar. AK Parti olarak annelerimize verebileceğimiz daha büyük bir hediye olabilir mi? Çünkü biliyorduk ki biz kadınlarımız için bunları yaptıkça bizi en çok onlar anlayacaklar, onlar destekleyecekler. Kurmak istediğimiz güçlü Türkiye hedefimizde bizimle mücadele edecekler.
Nitekim bizi hiç yanıltmadılar; çıktığımız bu zorlu yolda bizi yalnız bırakmadılar. Daima arkamızda durarak gücümüze güç kattılar. Bu ülke daha güzel bir ülke olacaksa bu, kadınımızın en çok da annelerimizin gayretleri ve destekleriyle olacaktır. Bu inancımızda sabitiz. Bugün çok şükür ki Türkiye’miz bambaşka baharları yaşıyor. Bugün ülkemizin her köşesinden anne sağduyusu, anne şefkati ve anne yüreğinin sesleri duyuluyor. Ülkemizin geçmişte yaşadığı acıları sıkıntıları, hasretleri ve korkuları en çok hisseden ve yaşayan annelerimiz, bugün güçlerini yüreklerindeki merhametle birleştirip adeta inşa ettiğimiz güzel geleceğe iyilik ve umut taşıyor. Artık anneler evlatlarının ölüm acısını, üniversiteden ya da işyerinden kıyafeti yüzünden atılmasını, parasızlıktan eğitimsiz kalmasını, etnik kimliği yüzünden hor görülmesinin kaderini ve engelli evladına daha İyi şartlar sağlayamamanın üzüntüsünü yaşamıyor. Çünkü çok şükür ki biz tüm annelerimizin derdiyle dertlenip hiçbir ayrım gözetmeden hepsine derman olmaya çalıştık. Bu ülkeyi annelerin evlat acısıyla bölmeye çalışan, acıları karşı karşıya getirerek ayrımcılık yapanlara karşı, bu ayrımcılıktan nemalananlara karşı, tüm annelerimizle elele tutuşup güçlü Türkiye’ye doğru yürüyoruz. Hatta başka ülkelerin savaştan kaçmak zorunda kalan annelerine ve evlatlarına da kol kanat gerdik. Daha iyisi için çalışmayı sürdürüyoruz.   Siz kadınlarımız, annelerimiz destek verdiğiniz sürece de başarılı olacağımıza inancımız tamdır. "Anneler Günü Yürüyüşü" sadece bugün değil aslında son 12 yıldır sessiz sedasız yürüyor. Bu yürüyüş; hangi etnik, dini ya da siyasi görüşten olursa olsun her evlada aynı merhametle bakanların, ülkemiz daha iyi olsun da her kavgayı bitirelim diyen güçlü annelerin yürüyüşüdür. Bugün ülkemiz için daha güzel bir gelecek hayal ediyorsak bu en çok da annelerimize, kadınımıza olan güvenimiz sayesindedir. Ve yenilemek istiyoruz; “Her anne güçlüdür” ve “Güçlü anneler güçlü Türkiye” demektir. Biliyoruz ki herkes ister, anneler inanır ve çözer.” 
*Yılın annelerine plaket verildi.
 Yolgiden’in ardından AK Parti Kırklareli Milletvekili Adayları bir konuşma yaparak, annelerin “Anneler Günü”nü kutladılar. Yapılan konuşmaların ardından yılın annelerine plaket verildi. "Anneler Günü Yürüyüşü" İstasyon Caddesi’nde karanfil dağıtılarak sona erdi. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here