Güçlerini Taştan Aldılar

14
Tekirdağ’da minik boksörler, küçük ve büyük minikler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonalarına, ağırlık malzemeleri olmadığı için sokaktan topladıkları taşları kullanarak hazırlandılar.

 


Belediye Gençlik Spor Kulübü, Gençlik Merkezi Spor Kulübü, Sağlamtaş Spor Kulübü ve Rıhtım Spor Kulübü antrenörü Yaşar Giritli, yaptığı açıklamasında 2009 yılının Aralık ayında Tekirdağ’da göreve başladığını söyledi.
Tekirdağ’da 4 kulüpte 70 boks sporcusu yetiştirdiğini ifade eden Giritli, daha yeni olmalarına rağmen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Ankara’da düzenlenen Boks Turnuvası’nda 10 sporcunun 4 altın, 3 gümüş, 2 de bronz madalya kazandığını bildirdi.
Giritli, şimdi de 15-20 Haziran tarihlerinde Konya’da düzenlenecek ”Büyük Minikler Ferdi Boks Şampiyonası” ile 22-27 Haziran tarihlerinde Nevşehir’de gerçekleştirilecek ”Türkiye Küçük Minikler Ferdi Boks Şampiyonası”na katılacaklarını belirtti.
Konya’ya 10, Nevşehir’e de 6 sporcu ile gidileceğini anlatan Giritli, imkansızlıklara rağmen şampiyonaya çok iyi hazırladıklarını kaydetti.
* Sokaktan Toplanan Taşlar, Spor Malzemesi Oldu
 Sporcuları çalıştıracak malzemeleri bulunmadığını anlatan Giritli, şöyle devam etti:
 ”Sadece tekvando torbamız var. Bizim ne aparkatımız, ne aynamız, ne duvar yastıklarımız, ne de dambıllarımız var. Sadece Tekirdağ’a gelirken memleketimden getirdiğim ufak tefek bazı malzemelerle çocukları çalıştırıyorum. Bir çift eldivenin ağırlığı 500 gram olması gerekiyor. Bizdeki eldivenler ise daha hafif. Bu nedenle sporcularımız antrenman yaparken ağırlık yapması amacıyla ellerinin arasına dambıl alması gerekiyor. Dambılımız olmadığı için sokaktan topladığımız taşları çocukların eline ağırlık olarak verdim. Bu kadar olumsuzluğa rağmen sporcularıma güveniyorum. Gittiğimiz iki şampiyonadan da derecelerle döneceğiz.”
* HEDEF 2016 OLİMPİYATLARI
Göreve başladığında Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü’ne 2016 yılı olimpiyatlarına sporcu göndereceği konusunda söz verdiğini ifade eden Giritli, ”Bu sözümü eksiklerin giderilmesi halinde yerine getireceğimi söyledim. Ama hala beklediğimiz yardımı göremiyorum. Ben yine de verdiğim sözü tutacağım ve olimpiyatlara sporcu kazandıracağım” dedi.
Tekirdağ’ın adını boksla duyurmak istediğini vurgulayan Giritli, sadece kendilerine destek verilmesini istediklerini kaydetti. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here