Görmeyen gözleri, gören gözlere örnek oldu

3
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nde çalışan 25 yaşındaki görme engelli Berkay Gürpınar azmi ile örnek oluyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nde çalışan 25 yaşındaki görme engelli Berkay Gürpınar azmi ile örnek oluyor.
Karanlık dünyasına rağmen, sabah saatlerinde işe gelmek üzere hazırlıklarını tamamlayan ve takım elbisesini giyerek yola konulan Gürpınar, iş yerine gelerek çalışmalarına başlıyor.
Tüm zorluklara rağmen işini başarılı bir şekilde sürdüren Gürpınar, mesai arkadaşları ile beraber bilgisayarda işlemler yaparak telefonlara cevap veriyor.
Gürpınar, mesaisinin dışında düğün, nişan, doğum günü gibi özel organizasyonlarda org çalarak gönül gözüyle eğlendiriyor. Azmi ile dikkat çeken Gürpınar yaptığı açıklamasında, görme engellilere örnek olmak amacıyla mücadele ettiğini söyledi. Görme engellilerinde sağlıklı bireyler gibi iş hayatında başarılı çalışmalar yapabileceğini belirten Gürpınar, kendisine iş imkanı sunan devlet yetkililerine teşekkür etti.
Azminin diğer engellilerinde örnek olması gerektiğini anlatan Gürpınar; “Ben doğuştan görme engelliyim. Görme engelli olduğuma hiç üzülmüyorum. Allah’a şükürler olsun ki sağlığım iyi. Hiç bir zaman hayata küsmedin. Bilgisayar, telefon, müzik aletleri gibi birçok aleti kullanabiliyorum. Hayatta zorluklar çekiyorum ama bu zorlukların üstesinden gelmeyi başarabiliyorum. Yaklaşık 2 ay önce Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nde işe başladım. Mesai arkadaşlarım ile uyum içerisinde çalışarak, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En iyi şekilde hizmet etmeye çalışıyorum” dedi.
İş hayatına kısa sürede alıştığını dile getiren Gürpınar, diğer engellilerinde evlerine kapanmaları yerine toplum içerisine girmeleri gerektiğini vurguladı.
* Gönül gözüyle eğlendiriyor
Gürpınar, 8 yaşında şarkı söylemeye ve org çalmaya başladığını ve 9 yıldır da profesyonel olarak düğün, nişan, doğum günü ile çeşitli organizasyonlara katılarak, insanları eğlendirmeye çalıştığını bildirdi. Müzik ile hayata tutunduğunu anlatan Gürpınar, müziği çok sevdiğini kaydetti.
İnsanlara hizmet etmekten mutluluk duyduğuna işaret eden Gürpınar, şöyle devam etti:
”8 Yaşında babamın aldığı küçük bir orgun düğmelerine dokunarak çalmaya başladım. Bir süre sonra profesyonel hale geldiğimi hissettim. Babamın yardımı ve desteği ile düğün, nişan, doğum günü gibi özel organizasyonlarda org çalıyorum. Çok mutluyum” (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here