“Gönül Evinde İkican”ın ilk ziyareti Valisi Mustafa Yaman’a oldu

27
Kırklareli’yi Ulusal ve Uluslararası boyutta Fahri Kültür Elçisi gibi temsil etmeye gayret eden Kırklareli Mahalli İdareler Müdürü, Şair Alaeddin İkican’ın yeni kitabı “Gönül Evinde İkican”ın
HABER MERKEZİ
Kırklareli’yi Ulusal ve Uluslararası boyutta Fahri Kültür Elçisi gibi temsil etmeye gayret eden Kırklareli Mahalli İdareler Müdürü, Şair Alaeddin İkican’ın yeni kitabı “Gönül Evinde İkican”ın ilk tanıtımı ve ilk paylaşımlarından biri Kırklareli Valisi Sayın Mustafa Yaman’ın makamında gerçekleştirildi.
Yaklaşık 5 yıl aradan sonra yeni kitabını çıkaran Alâeddin İkican Kültür ve Sanat’a, Eğitim’e her zaman destek ve katkı veren Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ı makamında ziyaret ederek teşekkür ve şükranlarını dile getirirken günün anısına yeni çıkan kitabından kendisine takdim etti.
Kitabı inceleyerek memnuniyetini ve tebriklerini ileten Vali Mustafa Yaman aynı zamanda İl Mahalli İdareler Müdürü olarak görev yapan personeli Alaeddin İkican’ı bu güzel çalışmaları nedeniyle kutlarken bundan sonraki çalışmalarında başarılarının artarak devam etmesi temennilerinde bulundu. Memnuniyet ifadeleri fotoğraf alınarak geçmişte güzel bir anı bırakması amacıyla perçinlenmiş oldu.
176 sayfadan ibaret olan “Gönül Evinde İkican” isimli eser Antalya Sahil Kitapevi Yayınevi tarafından yayımlanarak Öztepe Matbaası tarafından baskı ve cilde hazırlandı. Kapak Grafiği’nin Türk Dünyası Şairler Buluşması Projesi’nin Mimarı Savaş Ünal ve Editörlüğü Gonca Aydemir tarafından gerçekleştirilen kitabın ilk sözleri okurlarımla paylaşım adı altında Alâeddin İkican’ ait bulunuyor.
Daha sonra geniş kapsamlı olarak özgeçmişine yer verilen kitapta, Alâeddin İkican’a ait makaleler, öykü ve şiirlere yer veriliyor. Şiir ağırlıklı olan kitapta İkican’ın bazı katıldığı etkinliklere ait ve tanıştığı kişiler ile birlikte fotoğrafları da yer alıyor. 2004 yılında piyasaya sürülen “Sevgiden Ötesi Yok” isimli kitabını 2007 yılında çıkardığı “Umudun Sevdası” ve 2010 yılında “Eğitim Sofrasında Tuzumuz Olsun” isimli kitapları takip etti. Aradan 5 yıla yakın bir süre geçmesi üzerine, sevenleri tarafından “Yeni kitap yok mu?” sorularına sık muhatap olan İkican çıkardığı “Gönül Evinde İkican” isimli kitabı ile yazılı kitap sayısını dörde yükseltti. Ulusal ve Uluslararası onlarca antolojide ve onlarca dergide şiirleri yayınlanan İkican’ın aldığı ödüller, bestelenmiş türkü formatındaki 10 eser ve davet edilerek katıldığı etkinlikler ile radyo-televizyon programları ve ülke çapında kendisine yer verilen basın organları listelenerek kitabında yer alıyor. (Savaş Eskici)
               

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here