“Gönlümüzden geçen 3-0”

89
* Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Milletvekili Adayları’nın belirlenmesinin ardından gazetemize açıklamalarda bulundu. Hacı; “Tüm partilere ve adaylarına başarılar dilerim. Elbette ki, gönlümüz CHP’nin 3-0 yapmasından yana. Tüm partiler ülkeye hizmet için yola çıkıyorlar” dedi.
Şenol Goncagül
Özel Haber
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Siyasi Parti Aday Listeleri’nin açıklanmasından sonra gazetemize açıklamalarda bulundu. Tüm partilere ve adaylarına başarılar dileyen Hacı; “Elbette ki gönlümüz CHP’den ve 3-0’dan yana” dedi.
* “Her Aday hizmet odaklı”
Tüm partilerin ülkeye ve bölgelerine hizmet odaklı olarak ortaya çıktıklarını ve görev talep ettiklerini belirten Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı; “Aday belirlemedeki en önemli ve en ideal yöntem önseçimdir. Hatta, bizim yaptığımız gibi de, tüm üyelerle yapılan önseçimdir. Diğer partilerin de kendilerine göre tercih ettikleri aday belirleme şekilleri vardır. Bu, onların iç meseleleri ve tercihleridir. Biz, CHP olarak tüm partiye kayıtlı üyelerimizle önseçim yapmak istediğimizi sürekli olarak parti yönetimine bildirdik. İsteğimiz kabul oldu” dedi.
* “Kırklareli’de 3-0’ı yakalarız”
CHP’de, partiye kayıtlı tüm üyelerin katılımı ile yapılan önseçimin, partinin başarı oranını da yükselteceğini belirten Belediye Başkanı Hacı; “Tüm aday adaylarımız tüm ilçelerde yapılan tanıtım toplantılarına katılarak, kendilerini anlattılar. Üyelerimiz bunları dikkate alarak, tercihlerini yaptı. Ortaya bir tablo çıktı. Artık, buna hepimizin saygı duyması ve destek vermesi lazım. CHP, 7 Haziran Seçimleri’nde mutlaka 3-0’lık sonuç ile başarısını perçinleyecektir. Buna yürekten inanıyoruz” dedi.
* “Gerginlikler fayda getirmez”
Seçimlerin, bölge ve ülkeyi yönetecek yöneticilerin seçilmeleri için yapıldığını ve demokrasinin gereği olduğunu belirten Hacı; “7 Haziran’da seçimler yapılır ve ortaya bir tablo çıkar. Sandıktan çıkana hepimizin saygı duyması lazımdır. O iş orada biter. Seçilenler sadece partilerinin değil, herkesin belediye başkanı veya milletvekili olurlar. Toplumu germemek, yüz yüze bakamayacak hale getirmemek gerekir. Tüm partilerin teşkilatlarının ve adaylarının bunu göz önüne alarak hareket etmeleri lazımdır. Kavgayla, olumsuzlukla ve kutuplaşma ile bir yere varılamayacağını bilen bir toplumuz. Asıl hakem halktır. Halkın söylediğinin dışında kimsenin söz söylemeye hakkı yoktur” dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here