GONCA-DER’den en güzel aşure yarışması

32
 Lüleburgaz merkezde faaliyet yürüten Gonca Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği bir ilke imza attı. 
       Lüleburgaz merkezde faaliyet yürüten Gonca Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği bir ilke imza attı. Üyeleri’nin misafirlerinin katılımı ile “En Güzel Aşure” yarışması yaptı. Dernek tarafından organize edilen programda bayanlar en güzel aşure yapmak için maharetlerini sergiledi.
       Birçok üye bayanın katılımı ile gerçekleşen programda birinciyi seçmek için görevlendirilen jüri seçim konusunda hayli zorlandı. Maharetli bayanların elinde her birisi bir sanat harikasına dönüşen aşureler yeme şansını yakalayan herkes tarafından çok beğenildi.
       Programla alakalı bilgi veren GONCA-DER başkanı Muazzez Kaçar; “Dernek olarak bayanlara dönük programlar yapmaktayız. Düzenlediğimiz bu programla hem bayan arkadaşlarımızla beraber olma tanışma ve kaynaşma imkânı oluşturmuş olduk hem de Muharrem ayında önemli bir etkinlik olarak da aşure yarışması yaptık. Yarışma sadece buluşma vesilemizdi. Bu bahaneyle de arkadaşlarımızın ne kadar hüner sahibi olduklarını da görmüş olduk.  Katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. “ dedi.
       Program birinci olan aşure sahibine birincilik ödülü verilmesi ve yapılan aşurelerin katılımcılarla birlikte yenilmesi ile sona erdi.(Derya Atkoşan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here