Gökkaya Ailesi’nin mutlu günü

25
Gazetemizinde bağlı bulunduğu Cankurt Medya Grubu bünyesinde yayınlanmakta olan Lüleburgaz Haber Gazetesi’nin Yazı İşleri Müdürü Hacer Gökkaya ve Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi Müdürü Sadi Gökkaya’nın biricik oğulları Yusuf Arda Gökkaya erkekliğe adımını attı. 
HABER MERKEZİ
Cankurt Medya Grup’ın Yönetim Kurulu Başkanı Elmas Cankurt, Kıymet Cankurt, Cemal Gökkaya ve Saadet Gökkaya’nın torunları olan 7 yaşındaki Yusuf Arda’nın; 9 Haziran Günü başlayan merasimlerle erkekliğe attığı ilk adımı kutlandı.
9 Haziran Cumartesi Günü Yusuf Arda’nın Dedesi Cemal Gökkaya, Kayalı Köyü Düğün Salonu’nda torunu için bir Mevlüt okuttu ve köydeki dost ve akrabalarıyla bu kutlu gün için bir araya geldi. Ardından aynı günün akşamı, Kırklareli Halk Eğitim Merkezi’nde Yusuf Arda’nın Annesi Hacer Gökkaya bayanlara özel tertiplediği kına gecesinde sevdikleriyle birlikte Yusuf Arda’nın kınasını yaktı. Gökkaya çiftinin ikinci çocuğu olan Yusuf Arda’nın kız kardeşi 2 yaşındaki Zeynep Ahsen, ağabeyinin Sünnet merasimlerinde ağabeyinden sonra ilgi odağı olan baş kişi oldu. 9 Haziran Gecesi bayanlara özel yapılan Kına Gecesi’nde Yusuf Arda’nın halaları, teyzesi ve yengeleri onu ve annesini yalnız bırakmadılar. Salonun organizasyonu ve çocukları eğlendirmek için paylaço gösterileri Lüleburgaz Ezgi Organizasyon tarafından düzenlendi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren Kına Merasimi, Yusuf Arda’ya kına yakılması ve biraz daha eğlenceden sonra sona erdi.
10 Haziran Pazar Günü, Sünnet Konvoyu ile başlayan kutlamalar, Kırklareli Paşa Kafe ve Düğün Salonu’ndaki programla devam etti. Program Hızırbey Camii Müezzini Necmettin Ötün ve Grubunun okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Yusuf Arda’nın anne ve babası salon girişinde davetlilerini karşılarken, Babaannesi Saadet Gökkaya ve Anneannesi Kıymet Cankurt da torunlarının iki yanında oturarak Yusuf Arda’ya gelen tebrikleri kabul ettiler. Program, ilahiler eşliğinde ve edilen dualarla devam etti. Çekilen hatıra fotoğraflarıyla da renklenen törende davetlilere etli pilav, tulumba tatlısı ve ayran servisi yapıldı. 
Programa katılamayan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ve İl Özel Kalem Müdürü Ahmet Nuri Tanılır birer telgraf göndererek Gökkaya Ailesi’ni kutladılar. Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz ve Şube Müdürleri Halil Yücel ile Ahmet Uzun da sünnet merasimine gelerek Hacer-Sadi Gökkaya çiftini ve Yusuf Arda’yı tebrik ettiler. Gökkaya ve Cankurt aileleri davetlilerle tek tek ilgilendiler.
Program saat 14.00’da başladı ve yaklaşık 2 buçuk saat sürerek 16.00 sıraları sona erdi. Davetliler programdan oldukça memnun kaldıklarını belirterek Yusuf Arda’nın askerlik ve damatlık günlerini de görmeleri temennisiyle Hacer-Sadi Gökkaya çiftine duada bulundular. 
Hacer-Sadi Gökkaya çifti bu özel günlerinde yanlarında bulunan ve onları yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkürlerini sunduklarını belirttiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here