Gökçe; “Yeni bir ekip kurarak sezona en iyi şekilde hazırlanıyoruz”

15
Kırklareli Bedensel Engelliler Spor Kulübü (BESK) Başkanı Erol Gökçe, yeni bir ekiple sezona en iyi şekilde hazırlandıklarını söyledi. 

HABER MERKEZİ
Kırklareli Bedensel Engelliler Spor Kulübü (BESK) Başkanı Erol Gökçe, yeni bir ekiple sezona en iyi şekilde hazırlandıklarını söyledi. 
Gökçe, yaptığı açıklamada, Türkiye Deplasmanlı Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nden maddi imkansızlıklar dolayısıyla çekilmek zorunda kaldıklarını hatırlattı.
Trakya’nın tek engelli basketbol takımı olduklarını belirten Gökçe, lige yeniden adapte olmaya çalıştıklarını söyledi.
Ümitlerini hiç bir zaman yitirmediklerini ifade eden Gökçe, şöyle konuştu:
"Trakya’nın tek engelli basketbol takımı olmanın avantajını hiçbir zaman kullanamadık. Türkiye Deplasmanlı Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele ederken deplasmandaki maçlara güçlükle gidiyorduk. Otobüse yakıt ve konaklama gibi masrafları karşılayamaz duruma geldik. Dolayısıyla 1. ligden çekilmek zorunda kaldık. 2003 yılında basketbol takımımız kurulduğunda ilk maçımızda yenilmiştik. Hiç pes etmedik ve mücadelemize devam ettik."
Gökçe, bir kez 2. ligde şampiyon, 2 kez de 1. ligde üçüncülük yakaladıklarını söyledi. 12 kişilik bir ekip kurduklarını ve yollarına Türkiye Deplasmanlı Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Ligi’nden devam edeceklerini dile getiren Gökçe, "Sezona en iyi şekilde hazırlanmaya başladık. Spor yapabilecek her engelliye kapımız açık. Yeni bir ekip kurarak sezona en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Bundan sonra her şeyin düzeleceğine inanıyorum" diye konuştu. (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here