Gökçe; “Projelerimle Kırklareli’yi uçurmaya talibim”

11
2014 yılında yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri’ne 1 yıldan az bir süre kaldı. Siyasi partilerde Aday Adayları yavaş yavaş ortaya çıkarken, 1989-1999 yılları arasında 2 dönem Belediye Başkanlığı görevini yürüten eski Belediye Başkanı Kadir Gökçe’de Aday Adaylığı’nı açıklayarak vizyon 2020 isimli projeleri ile Kırklareli halkının karşısına çıkacağını vurguladı.
HABER MERKEZİ
Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi olarak seçim bürosunda görüştüğümüz Kadir Gökçe, 2014 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Kırklareli halkına yeniden hak ettiği hizmeti vermek için aday adayı olduğunu söyledi. “Kırklareli’yi uçurmaya talibim” diyen Gökçe, Gazetemiz Muhabiri Ufuk Ertop’a şu açıklamalarda bulundu; 
“Kırklareli’de 1989-1994 ila 1994-1999 yılları arasında 2 dönem Belediye Başkanlığı görevini yürüttüm. Benden sonra 3 Belediye Başkanı görev yaptı. 15 yılda Devlet Planlama Teşkilatı’ndan (DPT) bir tek proje geçmedi. Kırklareli için 15 yıl boşa geçti bir başkasını tekrar deneyip 5 yılı daha boşa geçirme lüksümüz yok” dedi.
Belediye Başkanı’nda olması gereken özellikleri açıklayan Gökçe şunları söyledi; “Belediye Başkanı halkın önünde ilersinde olmalıdır. Halkın arkasında kalmış bir Belediye Başkanının halka vereceği bir şey yoktur. Belediye Başkanının tutkuları idealleri olmalıdır. Yaratıcılık özelliği yanında inisiyatif alma, cesaretle adım atma özelliği de olması gerekir. Personelini yönetme, disipline etme becerisi olmalıdır. Projelerle gelmeli, bunları hayata geçireceğini şehir halkına inandırmalıdır.”
Belediye Başkanı’nın görevinin yalnızca yol yapmak, kanalizasyon yapmak, çöpü kaldırmak yada suyu akıtmak olmadığını ifade eden Gökçe; “Belediye Başkanı yol yaptım, kanalizasyon yaptım, çöpleri toplattım yada arıtma tesisinden suyu Kırklareli’ne getirdim diyerek halkın karşısına çıkamaz. Bunlar belediyenin asli, yapması gereken görevidir. Halk bunların dışında Sosyo-Ekonomik projelerini. O kenti geleceğe taşıyacak, halkın yaşamını kolaylaştıracak, refahını arttıracak projelerini sorar. Yeni belediyecilik anlayışı, belediyenin asli görevinin yanında bu tür girişim ve faaliyetleri de kapsamaktadır.
* Yarım kalan işler halen tamamlanmadı
Başkanlık yaptığım dönemlerde, girişimde bulunduğum ancak tamamlayamadığım işler halen nasıl bıraktıysam o şekilde duruyor. İnci Dere kapatılmadı (kalıp tahtaları 15 yıldır halen bıraktığım yerde durmaktadır), Katlı Otopark yapılmadı, Kapalı Pazaryeri yapılmadı ve Otobüs Terminali şehir dışına taşınmadı. Bu saydığım benim dönemimde yarım kalan, projesi hazır, ihalesi yapılmış işlerdir. Maalesef projeler tozlu raflarda durmaktadır. 
Hemen hayata geçireceğim Projelerden bazıları; Kırklareli’nin zemini sağlamdır. Taban alanını küçültüp kat sayısını arttıracağım. Evinin altına otopark yapana 1 fazla kat yapma imkanı sağlayacağım. Şehrin ortasında kalan Sanayi Sitesi TOKİ ile konuşulup inşaata açılacak altına komple bin araçlık otopark yapılacaktır. Otogar yeri de aynı yöntemle TOKİ ile konuşulup inşaata açılacak, karşılığında şehir dışında yeni Otogar yaptırılacaktır. Kapalı Pazaryeri de aynı yöntemle yaptırılacaktır. Bu arada dükkan sahiplerinin hiçbir şekilde mağdur olmamaları sağlanacaktır. Görüldüğü gibi bu projeleri 2 yıl içinde belediye kasasından 5 kuruş çıkarmadan yapacağım. Projeleri hazır düğmeye basmamı bekliyor” dedi.
“Aday merkezde değil Kırklareli’de belirlensin”
Belediye Başkanı aday adayı Kadir Gökçe; İl Başkanı ve Belediye Başkanı olduğu dönemlerde adayın Ön Seçimle belirlendiğini, Sosyal Demokrat partilerde Ön Seçim’in şart olduğunu, böyle bir ön seçimde aday adaylarının parti ve partiliyi ne kadar kucakladığı anlaşılacağını, bundan dolayı; “Belediye başkan adayının tüm üyelerimizin katılımı ile yapılacak eğilim yoklamasıyla belirlenmesinden yanayım.”
Gökçe son olarak; “Acemilik, Kalfalık Dönemi’nden sonra 5 yıl için Ustalık Dönemi olarak görev almak istiyorum. Bir dönem için göreve talibim. Belediye Başkanı seçilirsem hayata geçirmek istediğim projelerimi önümüzdeki günlerde Yeşilyurt Gazetesi aracılığı ile kamuoyuyla paylaşacağım” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here