Gökçe; “CHP’de üyelerle Ön Seçim olacak”

10
Geçtiğimiz hafta bir yakının cenaze töreni için Babaeski’ye gelen Eski Kırklareli Belediye Başkanı Kadir Gökçe Köşe Yazarımız Özkan Başaran ile İdeal Restaurantta bir araya gelerek gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Sekreteri Fikri Karaca’nın ve bazı partililerin de bulunduğu toplantıda Başkan Gökçe Ankara’dan yeni geldiğini söyledi.
Ankara’da CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin İle uzun bir görüşme yaptığını anlatan Kadir Gökçe, Genel Merkezin önümüzdeki yerel seçimlerde CHP’nin Aday Belirleme Yöntemi konusundaki düşüncelerin netleşmeye başladığını söyledi.
Köşe Yazarımız Özkan Başaran’ın; “Adnan Keskin aday belirleme yöntemi konusunda size ne dedi?” sorusunu cevaplayan Kadir Gökçe;
“Örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Adnan Keskin, Kayıtlı üyelerle Eğilim Yoklaması yapılacağını Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu da bir televizyon programın açıkça söyledi. Bunun yanı sıra iki ayrı şirkete anket yaptırılacak. İki yoklamadan çıkan sonuçlar çakışıyorsa problem yok. Ben de Genel Başkan Yardımcısı olarak kayıtlı üyelerle Ön Seçim’den yanayım diyerek”  Genel Merkezin düşüncelerini özetledi.
Köşe yazarı Özkan Başaran’ın; “Siz bu durumda Belediye Başkan Adayı Adayı olacak mısınız?” sorusunu da cevaplayan Kadir Gökçe;
“Kayıtlı üyelerle yapılacak Ön Seçimle aday belirleneceği kesinleşirse, ben aday adayıyım. Kırklareli halkına güveniyorum. Beni de sevmeyenler olabilir. Ama adaylık düşünen diğer arkadaşlarımdan halk bazında çok daha fazla isteneceğimi sanıyorum. Bu arada İl Örgütümüzün adayı benimsemesi gerekir. İl Örgütümüzün istemediği kişi aday olamaz. Değerlendirme yaparken bu önemli hususu gözden kaçırmamak lazımdır. İlerleyen günlerde kesin kararımı verdikten sonra bizde adettir, Çarşamba Parti Toplantıları’nda adaylık açıklamaları basının önünde yapılır. Giderim partimde Aday Adaylığımı açıklarım. Adaylık sürecini her arkadaşımız taşıyamaz. İş ciddileştikçe adaylık düşünenler azalacaktır” diyerek Kırklareli siyasetinde birçok siyasiyi kara kara düşündürecek açıklamalar ile gündeme damgasını vurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here