Gökçe; “Adayımızı kimse bilmiyor”

18
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Belediye Başkan Aday Adayı Kadir Gökçe, Ankara dönüşü ayağının tozuyla gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Belediye Başkan Aday Adayı Kadir Gökçe, Ankara dönüşü ayağının tozuyla gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.
Babaeski Belediye Meclis Üyeleri Hayri Sezgin, Elmaz Biner ve Sebahattin Nemli’nin de bulunduğu açıklamada Ankara kulislerinden bahseden Gökçe, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile de kısa bir görüşme yaptığını söyledi.
Başkan Gökçe yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Salı günü Ankara’ya gider gitmez, Bazı Vekillerimizle bir araya geldim. Daha sonra Meclis’e giderek Genel Başkanımızın grup konuşmasını izledim. Partimizin tüm yönetim kademelerindeki kurmaylarıyla yüz yüze görüştüm. Genel Merkezimizin Kırklareli’de Adil Gür’ün AG Araştırma Firması’na yaptırdığı Yüz Yüze Anket’in geçersiz olduğunu öğrendim. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Gökhan Günaydın ve ekibi aday belirleme konusunda çok bilimsel ve titiz bir çalışma sergilediklerini anladım. Partili Belediye Başkanlarımızın performans kriterlerinin incelendiğini ve bölgemizdeki bir Belediye Başkanımızın performansının çok yüksek diğerinin ise performansının çok düşük olduğunun belirlendiğini de öğrendim. Kırklareli’de hangi Belediye Başkanımızın Performans kriterinin çok yüksek hangi Başkanın performansı çok düşük? İlgi alanında olanların bunu tahmin etmeleri çok zor değil. Belediye Başkanlarının Performans kriteri belirlenirken bütçenin gerçekleşme oranının kamu kurumlarındaki bilgiler alınarak Genel Merkez yöneticilerimiz tarafından incelenip değerlendirildiğini öğrendim. Bölgemiz Vekillerinin Adayımızın kim olacağı konusunda bilgi sahibi olmadığını da söyleyebilirim. 9 Şubat 2014 Pazar günü tüm adaylarımız açıklanacak. Dolayısıyla Kırklareli Adayımız da belli olacak. Genel Merkezimiz Adaylar konusunda kesinlikle bilgi sızdırmıyor. Bu güne kadar bölgemize ulaşan çeşitli duyumlar tamamen asılsızdır. Bilgi kirliliğidir. Özellikle bilinmesini isteğim şudur; Adayın kim olacağını çok yetkili yönetim kademelerindeki birkaç kişi dışında kimse bilmiyor. Adayımız kim olursa hayırlı olsun deyip partimiz saflarında omuz omuza çalışacağız.” (Özkan Başaran)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here