Giyim Reyonları bomboş

18
* Bu hafta kurulan Cumartesi Pazarında sebze ve meyve tezgahlarına vatandaşlar ilgi gösterirken Giyim Reyonları’nın bulunduğu bölümde ise vatandaşlar ilgi göstermediler.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Karacaibrahim Mahallesi’nde kurulan Cumartesi Pazarı’nda bu hafta vatandaşların sebze ve meyve tezgahlarına olan ilgisi pazarcıları memnun etti. Son haftalarda havaların güzel olmasına rağmen istedikleri satışları bir türlü yapamayan pazarcı esnafı bu hafta biraz olsun rahat nefes aldılar. Bu hafta işlerin biraz açıldığını, havaların daha da ısınması ve yerli sebze ve meyvelerin çıkmasıyla birlikte fiyatların daha düşmesiyle birlikte vatandaşın pazara olan ilgisinin artacağını söyleyen pazarcı esnafı iler ki haftalar için umutlu.
Sebze ve meyve tezgahlarında oluşan yoğunluk, giyim bölümüne yansımadı. Giyim Reyonu’nda tezgah açan pazarcılar vatandaşların giyim reyonuna ilgi göstermediğini ancak yaz ürünlerin çıkmasıyla birlikte vatandaşların ilgisinin çoğalacağını ve önümüzdeki haftandan sonra pazarın daha da yoğunlaşacağını söylediler.
* Çilek’e olan ilgi büyük
İlk bahara girmemizle birlikte tezgahlardaki yerini alan çilek’e vatandaşların ilgi büyüktü.  Kilosu 6 liradan satılan çilekler genellikle çocukların ilgisini çekiyor. Yeni yeni çıkmaya başlayan çileklerin yemek için olduğunu reçel yapmak için daha erken olduğunu söyleyen pazarcılar, Nisan Aynın sonlarına doğru Çilek reçeli yapılmaya başlanılacağını söylediler. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here