Girişimci olmak isteyenlere ilk ders verildi

10
İş-Kur, KOSGEB ve Kırklareli Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Girişimcilik Eğitimi” Kursu 12 Ağustos 2013 Pazartesi günü saat 10.00’da…

HABER MERKEZİ
İş-Kur, KOSGEB ve Kırklareli Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Girişimcilik Eğitimi” Kursu 12 Ağustos 2013 Pazartesi günü saat 10.00’da Kırklareli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nda başladı.
Her gün 10.00-17.00 saatleri arasında 10 gün sürecek ve 25 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen kursu Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Rengin Ak verecek.
Kursun başlangıcında Kırklareli İş-Kur Müdürü Hasan Aksoy ve Kırklareli KOSGEB Müdürü Tarık Altıntaş’ta yer aldı ve girişimcilere konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.
İlk olarak söz alan İş-Kur Müdürü Hasan Aksoy; “Hepinize bu kursun yarar sağlayacağını tahmin ediyorum. Dersleri iyi bir şekilde takip etmenizi istiyorum. Ancak takip ettiğiniz zaman sizlere yarar sağlayacaktır. Aksi halde dersleri takip etmediğiniz zaman çok şeyi kaçırmış olursunuz” dedi.
Aksoy’un konuşmasının ardından KOSGEB Müdürü Tarık Altıntaş söz alarak yeni girişimci adaylarına;
“Hepiniz buraya bir fikriniz olduğu için geldiniz. Bizler sizlere sadece yardımcı olabiliriz. Fikirleriniz zaten var bizler bunları daha da açarak uygulamaların nasıl yapıldığını sizlere verebiliriz. Ancak şunu açık bir şekilde söylüyorum en uygun zaman sizin için ne zamansa işinizi o zaman başlatın ve açın. Bunun analizini iyi yapmalısınız. Bunu yaptığınız zaman başarısız olmanızın imkânı yok. Doğru zamanlama çok önemli. Bunun kararını verecek olan tek kişi sizlersiniz. Dediğim gibi bizler sizlere sadece yardımcı olabiliriz. Burada sizlere düşen en büyük görev ise dersleri iyi bir şekilde takip etmek. Sizlere şimdiden başarılar diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Kırklareli İş-Kur Müdürü Hasan Aksoy ve Kırklareli KOSGEB Müdürü Tarık Altıntaş sınıfta yeni girişimcilerin arasına oturarak bir müddet dersi takip ettiler. (Serkan Koçtürk)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here