Gıda ve İçecek Sektörü masaya yatırıldı

1
Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi koordinasyonunda hazırlanan “Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektör Analizi ve Eylem Planı” kamu ve özel sektör temsilcilerinin görüşüne sunuldu.
HABER MERKEZİ
Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi koordinasyonunda hazırlanan “Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektör Analizi ve Eylem Planı” kamu ve özel sektör temsilcilerinin görüşüne sunuldu.
Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektörü’ne yönelik hazırlanan raporu değerlendirmek üzere Kırklareli Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen toplantıya; Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, ilgili kamu kurum müdürleri, üniversite ve sektör temsilcileri katıldı.
Toplantıda rapor hakkında bilgiler veren TRAKYAKA Genel Sekreteri Şahin şunları söyledi:
“Trakya Kalkınma Ajansı olarak Yatırım Destek Ofislerimiz koordinasyonunda illerimizin yatırım ortamı ve süreçlerine ilişkin mevcut durumu, yatırımcıların karşılaştıkları sorunları ve bu sorunların çözümüne ilişkin önerileri içeren İl Yatırım Ortamı Değerlendirme Raporu’nu ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde hazırlıyoruz ve yönetimi kurulu onayına sunuyoruz. “Kırklareli Gıda ve İçecek Sanayi Sektör Analizi ve Eylem Planı”da bu kapsamda hazırlamış olduğumuz bir rapor. Sektör temsilcilerini tespit ederek başladığımız çalışmaya, sorun ve beklentilerin tespit edilmesi amacıyla firma ziyaretleriyle devam ettik. Özel sektör ve kamu kurumu temsilcileriyle tespit edilen sorun ve beklentilere göre bir eylem planı hazırladık.”
Çalışma ile elde edilen çıktıların hayata geçirilmesi için kamu ve özel sektör temsilcilerinin birlikte hareket etmesi gerektiğine vurgu yapan Şahin, Ajansın bu yöndeki çalışmalarının devam edeceğini vurguladı.
Un, Yağ, Et, Süt, İçecek ve Yem Sektörü’nden temsilcilerin, sektördeki sorunları dile getirdiği toplantıda ilgili kamu kurumu ve üniversite yetkilileri sorunlara yönelik çözüm önerilerini paylaştı. Yetkililer, hazırlanan rapordan elde edilen çıktıların hayata geçirilebilmesi için Gıda Sektörü’ne yönelik bir meslek okulu kurulmasının önemine vurgu yaptı. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here