Gıda İşleme Teknolojileri Fuarı Foteg İstanbul, 10. yılında da Yerli ve Yabancı Gıda Sektörünün buluşma noktası olmaya devam ediyor

8
HKF Fuarcılık A.Ş.’nin düzenlediği Gıda İşleme Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı FOTEG İSTANBUL, 1-4 Mart 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi, Salon 1-2 de sektör profesyonellerini tekrar bir araya getirmeye hazırlanıyor.
 
10. Gıda İşleme ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı FOTEG İSTANBUL 2012, Mart ayında sektörü buluşturmaya hazırlanıyor. Fuar, sektörün tüm profesyonellerini biraraya getirerek, sektördeki gelişmeleri, yenilikleri, fırsatları yerinde görme ve değerlendirme fırsatı verecek.
HKF Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen fuar, geniş katılımcı profili ile dikkat çekiyor. Fuara küçük ve orta ölçekli işletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) de destek veriyor. FOTEG İSTANBUL Fuarı 2012 yılında da gıda işleme teknolojileri konusunda sektörün, yerli ve yabancı katılımcıların iş birliklerine ev sahipliği yapacak.
FOTEG İSTANBUL, sektörün gelişmesinde ve yeni pazarlara açılmasında önemli bir rol üstlenmektedir. Aynı zamanda; Gıda işleme teknolojileri, Gıda ambalajlama ve sistemleri, Unlu mamul tekolojileri, Gıda katkı maddeleri, Gıda güvenliği ve hijyen fuarlarını aynı çatı altında toplayan FOTEG İSTANBUL,sektöre kaçırılmayacak bir pazar fırsatı da sunacaktır.
Fuar  2011 yılında net 10.580 m2 alana kurularak 192 yerli, toplam 641 firmaya evsahipliği yaptı. Türkiye’nin önde gelen 192 yerli firmasının yanı sıra, katılımcılarının  % 70’inin yabancı firmaların oluşturduğu fuara 11.836 profesyonel ziyaretçi katıldı. Hem ulusal hemde uluslararası sektör profesyonellerine yeni bağlantılar kurma imkanı veren fuara haziran ayından itibaren yoğun ilgi gösteriliyor.
Gıda sektörüne ışık tutacak olan FOTEG İSTANBUL, aynı zamanda Türkiye’de ilk Gıda İşleme Teknolojileri Fuarı olup, uluslararası fuarcılıkta kalitenin belgesi olarak kabul edilen Ufi Approved Event (Ufi Onaylı Fuar) Sertifikası’na sahiptir.
HKF Fuarcılık A.Ş. tarafından yıllardır başarıyla organize edilen ve sektörün en güncel gelişmelerin takibi, en son teknolojilerin tanıtılması ve transferi, sektörün pazar yapısı ve potansiyeli konusunda bilgi akışının sağlanması için tüm sektör profesyonellerine önemli katkılar sağlayacak olan, aynı zamanda katılımcı ve ziyaretçisi ile her yıl artan bir büyüme gösteren FOTEG İSTANBUL, 2012 yılında da oluşturduğu sinerji ile küçük ve orta ölçekli firmalara da markalaşma yönünde büyük faydalar sağlayacaktır.
GIDA SEKTÖRÜNÜN PUSULA FUARI FOTEG İSTANBUL…
Her yıl artan başarı grafiği ile sektörün pusula fuarı haline gelerek 10. kez sektörü buluşturmaya hazırlanan FOTEG İSTANBUL 2012, geçtiğimiz yıl  39 ülkeden katılan, 449 yabancı firmanın katılımcı profilini; Gıda işleme teknolojileri, makina ve ekipmanları, gıda analiz sistemleri, gıda ambalajlama makinaları, gıda soğutma ve depolama sistemleri, renk ve boyama maddeleri, lifler, diyet ürünler, organik katkı maddeleri, un depolama ve taşıma sistemleri, hamur hazırlama makinaları, makarna üretim makinaları ve ekipmanları, gıda güvenliği ve hijyen oluşturuyor.
56 ülkeden fuarı ziyaret eden gıda üretim endüstrisi (süt, et, konserve, su, bira, şarap, meyve suyu, dondurulmuş gıda, sıvı ve katı yağ, bisküvi, çikolata ve şekerli mamuller, diabetik ürünler, gıda katkı maddeleri, un ve unlu mamuller, sebze ve meyve işleme, baharat, kuruyemiş) ambalajlama, soğutma, elektrik-elektronik, tarım sektörü, catering, fast–food grubu, firmaların yönetim kurulu başkanları, başkan vekilleri, yöneticileri, pazarlama müdürleri, fabrika müdürleri, kalite kontrol ve laboratuvar şefleri, araştırma ve geliştirme bölümü yöneticileri, teknik müdürler, teknisyenler, satış ve pazarlama sorumluları ile satın alma bölümü sorumluları, serbest ticaret erbabı, konsolosluklar, askeri servisler, hotel yetkilileri, banka yöneticileri, basın mensupları, üniversitelerin ilgili bölümlerinden  öğretim üyeleri ve öğrencileri ziyaretçi profilini oluşturuyor.
FUAR ZİYARET SAATLERİ:
Fuar  1 – 4 Mart 2012 tarihlerinde saat: 10.00’dan 19.00’a kadar ziyaretçilere açık olacaktır. Fuara giriş profesyonel ziyaretçiler için ücretsiz olup, FOTEG İSTANBUL 2012 Fuarı davetiyelerini www.fotegistanbul.com adresinden temin edebilirsiniz.
Taksim den kalkan otobüslerle, fuara ulaşım ücretsizdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here