Genel Sekreter Eser, zarar gören yerleri inceledi

12
* Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser selden zarar gören yerlerde incelemelerde bulundu.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de 04-05 Şubat 2013 tarihlerinde gerçekleşen yağışların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinden dolayı Babaeski ve Lüleburgaz İlçelerimize bağlı köylerimizde meydana gelen su taşkınlarının meydana getirdiği hasarlarla ilgili çalışmaları Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser yerinde inceledi.
Poyralı Deresi’nin akış güzergahında olan ve derenin içinden geçtiği Lüleburgaz İlçemize bağlı Karaağaç Köyü’nde son olarak 04 Şubat 2013 tarihinde gerçekleşen aşırı yağışların ardından dere yataklarının taşması sonucu bazı ev ve ağıllar zarar gördü. Köyün içinde bulunan köprülerde ise hasarlar oluştu. 
Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser Lüleburgaz İlçemize bağlı Karaağaç Köyü’nde sel baskınlarının olduğu bölgelere giderek çalışmalara nezaret etti. Köy muhtarı ve köy halkı ile görüşen Genel Sekreter Eser, meydana gelen hasarın en kısa sürede giderileceğini belirtti.
Aşırı yağıştan etkilenen gölet, bağlantı yolları ve derenin geçtiği güzergâhta incelemelerde bulanan Eser, benzer felaketlerin bir daha yaşanmaması için bundan sonra alınması gereken tedbirler hakkında bilgi aldı ve köy halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.
Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser; “İl Özel İdare Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı teknik ekipler tarafından gerekli çalışmalara derhal başlanılmış olup iş makineleri ve teknik ekipmanlarla köprü ve yollarda onarım işlemleri devam ederken, hasar tespit çalışmaları da hızla sürdürülüyor.” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here