“Gençlik Şöleni”nda coştular, coşturdular

47
T.C. Kırklareli Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından “Gençlik Haftası” etkinlikleri kapsamında 23 Mayıs 2013 Perşembe günü saat 20.00’de Kapalı Spor Salonu’nda “Gençlik Şöleni” düzenlendi.
HABER MERKEZİ
“Gençlik Şöleni”ni; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Yıldız, Şube Müdürleri Metin Delmecioğlu, Ümmühan Bulut, Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdür Yardımcısı Ali Bekar ile vatandaşlar izledi.
Halk Oyunları Eğitmeni Hasan Hüseyin Çilli yönetimindeki Gençlik Merkezi Kırklareli Yöresi Halk Oyunları Ekibi, Deniz Poyraz yönetiminde minik öğrencilerin Dans Gösterileri, Süheyl Solak yönetiminde Roman Dans Grubu’nun Gösterisi sunuldu. Gençlik Merkezi Gitar Öğretmeni Uğur Özdilek ve Grup Allegro seslendirdiği neşeli şarkıları ile salonu dolduranları coşturdu. Modern Dans Eğitmeni Merve Mete yönetiminde Gençlik Merkezi Modern Dans Grubu gösterilerini sundu. Bağlama hocası Ali Balı yönetimindeki öğrenciler kültürümüzün vazgeçilmez unsuru olan türkülerini icra ettiler. Jimnastik Antrenörü Taha Töraydın yönetiminde Jimnastik Grubu gösterilerini sundu. Çıtır Kızlar Urem ve Zeynep “Yıldızların Altında”, Tuğba Varyok “Caddelerde Rüzgar”, Ece Nur “Saman Yolu” ve Buse Başeğmez’de “Saydım” isimli şarkılarını gitar eşliğinde seslendirdiler. Gençlik Merkezi Keman öğrencisi Gamze Güler ile Ney’de İsmail Ak, Ney ve Keman Dinletisi sundular. Kırklareli Üniversitesi Roman Dans Grubu’nun gösterisinin ardından program sona erdi.
Programın sonunda bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Yıldız;  
“Sadece gençler değil, kendisini genç hissedenlerde artık sporun yanında ve yöresinde olsun ki çocuklarımıza faydalı bir şeyler yaptığımızı anlatabilelim. Yani biz üzüm yemeden çocuklarımıza üzüm yiyin dersen o sözümüz biraz havada kalır. Spor’u ve Güzel Sanatları ilk önce kendi bünyemizde tatbik etmemiz lazım ki çocuklarımız bunlardan birşeyler anlasın, alsın ve faydalansın” dedi.
Konuşmanın ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Yıldız, Şube Müdürleri Metin Delmecioğlu, Ümmühan Bulut, Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdür Yardımcısı Ali Bekar şölende gösteri yapanlara çiçek ve madalya verdiler. (Savaş Eskici)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here