Gençlik Merkezi’ndeki kurslar devam ediyor

11
Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından,
gençleri sosyal ve kültürel etkinliklere yöneltmek amacıyla başlatılan
kurslar devam ediyor.

HABER MERKEZİ

Gençlik Merkezi Spor Uzmanı Deniz Poyraz verilen kurslarla ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Gençlik Merkezimizde başlatmış olduğumuz, Halk Oyunları, Tiyatro Kursu, Gitar Kursu, Resim Kursu, Bağlama Kursu, Gençlik Korosu etkinliklerimiz devam ediyor. Bu kurslarımızın tamamlanmasının ardından 15-29 Mayıs tarihleri arasında kutlanmakta olan Gençlik Haftası kapsamında düzenleyeceğimiz Gençlik Şöleni’nde kurslara katılan kursiyerlerimiz hünerlerini sergileyecekler.      
Gençlik Merkezi gençliğin, yönetime katılarak serbest zamanlarında kişisel istek ve yetenekleri doğrultusunda seçerek yaptıkları sosyo- kültürel ve sportif faaliyetlerin organizasyonunu yapan; kişisel ve toplumsal ihtiyaçlara cevap veren sosyal ve kültürel kurumlardır.
Gençlerin serbest zamanlarını ilgi istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirmelerini sağlayacak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle yönlendirmek ve yetiştirmek. Gençlerin Atatürk İlkeleri doğrultusunda, ülkesine ve milletine yararlı, araştırıcı, yaratıcı, birleştirici yeteneklerini geliştirmek ve toplumsal  hayata gönüllü olarak katılmalarını sağlamak. Gençlik Merkezleri bünyesinde kurulacak gençlik kulüpleri vasıtasıyla bağımsız gençlik teşkilatının oluşumunu sağlamak. Diğer illerdeki Gençlik Merkezleri üyeleri ile birlikte sorumluluk üslenmek ve farklılıklara hoşgörü ile bakmak gibi demokrasinin temeli olan davranış ve düşünüş kalıplarını kazandırarak, olumlu bir sosyal kişilik geliştirmeklerine katkıda bulunmak. Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle gençlerin ruh ve beden sağlıklarını korumak, milli ruh ve beraberlik duygularını güçlendirmek. Gençlerin kültürel ve psiko-sosyal ihtiyaçlarına cevap vererek, sorumlu bir kişilik geliştirmesini sağlamak ve zararlı alışkanlıklardan korumak. Bilgi ve becerilerini arttırmak. Gençlerin problemlerine yardımcı olmak, rehberlik ve danışmanlık yapmak başlıca amacımızdır.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here