“Gençlik Kampları” başlıyor

19
* Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği “Gençlik Kampları” başlıyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi, Gençlik Kampları’nın 14 Haziran 2015 Pazar Günü Başlayacağını ildirdi. 
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği “Gençlik Kampları”nın 1. Dönemi 14-20 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek.  Kamplara Kırklareli’den 10 öğrenci katılacak. Kamp yerleri; Antalya Duacı, Trabzon Düzköy, Van Gevaş olarak belirlendi. 
Kampa Başvuru yapan Gençler, http://kampbasvuru.gsb.gov.tr/ İnternet adresinden TC Kimlik numarası ile kamp başvuru sonucuna bakabilir.  Gençlik ve Spor Bakanlığı her yıl binlerce genç için sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle serbest zamanlarını Gençlik ve İzcilik Kampları’nda değerlendirmelerini sağlamak için “Gençlik Kampları” düzenliyor. 
Gençlik kamplarında; Paintball, Okçuluk, Havalı Tüfek, Tırmanma Duvarı, Mini Golf, Kano, Rafting, Dağ Bisikleti, Flyfox, İp Parkuru gibi sportif faaliyetler yer aldı. Sokak Oyunları, Müzik, Tiyatro, Halk Oyunları, Kültürel Geziler ve Kişisel Gelişim Seminerleri gibi etkinliklerle gençlerin zamanı en etkin şekilde değerlendirilecek.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ayrı kategorilerde düzenlenen kamplar için belirli yaş aralığındaki gençler başvuru yapabiliyor. Antalya Duacı, Bolu Aladağ, Kırşehir Kaman Hirfanlı, Trabzon Düzköy, Kastamonu Yolkonak, Manisa Kırkağaç Şehzadeler, Osmaniye Aslantaş ve Van Gevaş’da düzenlenen doğa kamplarına 16-22 yaş aralığındaki gençler başvuru yaparken 2015 yılı Ulusal Yaz Gençlik Kamplarına ise 12-22 yaş aralığındaki gençler katılabiliyor. 12-15 yaş aralığındaki gençler Aydın Kuşadası Davutlar, Hatay Arsuz Uluçınar, Samsun 19 Mayıs, Mersin Silifke 23 Nisan, Mersin Silifke Ekonomi, Mersin Silifke DSİ, Mersin Silifke Tarım ve Mersin Silifke İçişleri deniz kampları. Çanakkale Gelibolu ve Burdur Salda Çadır Kampları ile Bursa Karacaali, Bursa Hasanağa, Çanakkale Güzelyalı, Konya Beyşehir, Karabük Ovacık, Kastamonu Kadıdağı, Samsun Nebiyan ve Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Davraz Tesisleri’nde düzenlenen Yerel Kamplar da gençler için hazır. 
Kamplara katılan gençlerin ulaşım, konaklama ve yemek ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca karşılanırken, düşük gelirli, derslerinde başarılı, şehit ve gazi yakınlarına kamplara başvuru sürecinde öncelik tanınıyor. Kamplara katılan gençlerin güvenliğini de düşünen Gençlik ve Spor Bakanlığı, kamplarda, öğrencilerin başında Gençlik Merkezi Liderleri ve Gönüllü Öğretmenler bulunuyor. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here