Genç ve dinamik Belediye Başkanı Ali Alkan, Sinanlı’yı örnek bir belde yapmakta kararlı

10
Genç ve dinamik Belediye Başkanı Ali Alkan, Sinanlı’yı örnek bir belde yapmakta kararlı

29 Mart yerel seçimlerinden önce memuriyetten istifa ederek kendini doğduğu yere hizmete adayan ve AK Parti’den Sinanlı Belediye Başkan adayı olarak seçime katılan Ali Alkan, seçimi kazandıktan sonra belediye personeli ve meclis üyesi arkadaşlarıyla birlikte hızlı bir çalışma temposuna girdiklerini belirtti. Başkan Alkan, tabiri caizse enkaz halinde teslim aldıkları belediyenin imar planının bile bulunmadığını görünce şaşkına döndüklerini dile getirdi.

Önadım Gazetesi haber ekibi olarak kendisini makamında ziyaret ettiğimiz Sinanlı Belediye Başkanı Ali Alkan gazetemize yaptıkları çalışmaları anlatırken, iktidar partisinin gücüyle bu yola çıktıkları için beldenin daha yaşanabilir hale geldiğini, bundan sonraki süreçte de birçok yeni hizmetin olacağını kaydetti. Ali Alkan kendisinin sadece bir temsilci olduğunu ve asıl belediye başkanının Sinanlı halkı olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

Sinanlı, Trakya’da imar planı olmayan bir belediyeydi

“21 yıl Emniyet Teşkilatında çalıştıktan sonra, Sinanlı Belde halkına hizmet vermek için belediye başkanlığına aday oldum ve onların büyük desteğiyle belediye başkanı seçildim. Ilk iş olarak belediyede ve belde merkezinde yapılması gereken işleri ve belediyenin nerelere ne kadar borcu olduğunu tespit ettim. 1999 yılında kurulan belediyemizin, Trakya’da imarsız bir belediye olması bizleri son derece şaşırtıp üzmüştür. Öncelikle imar planı çıkarttık ve 2005 yılında her ne kadar proje çizilmişse de, belediye meclisinden geçirilmemiş olduğundan bu imar planını tamamladık.” Alkan, yapılan faaliyetleri de şu şekilde sıraladı:

“Belediyeyi devraldığımızda tüm araç ve gereçlerimizin çalışmaz halde olduğunu gördük ve hepsinin bakım ve onarımlarını yaptırdık.

Böylece malzeme ve ekipmanlarımız belde halkımıza sorunsuz bir şekilde hizmet vermeye başlamış bulunmaktadır. Ayrıca Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’yla yaptığımız iyi niyet görüşmelerimizin sonucunda belediyemize büyük bir iş makinası aldık.

Bu desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Belediye olarak hanımlar için Iş-Kur ile ortaklaşa dikiş-nakış kursları açtık. Belediye araçlarımız için kapalı garaj yaptık. Görev aldığımız günden bu yana belediyenin binlerce liralık borçlarını ödemeye çalıştık.

Şu anda sadece 80 bin lira borcumuz kaldı. Yapmakta olduğumuz işler arasında bulunan spor kompleksinin inşaatı bitmek üzeredir. Gençlerimize bu alanda en iyi hizmeti vermeye çalışacağız. Bunun yanında harabeye dönen sağlık ocağı ve camimizin gerekli bakım ve onarımlarını yaparak, halkımızın hizmetine sunduk. Yine, sağlık ocağımıza bir bilgisayar kazandırdık. En önemli çalışmalarımızdan biri de; belediye personelinin sigorta primleri, vergi dairesi, emekli sandığı, SGK, TREDAŞ gibi kurumlara ödenmemiş olan borçların ödenmesi gayreti içerisinde olmamızdır.”

Alkan; adil, şeffaf, hesap veren, halkına, halkının görüş ve düşüncelerine saygı duyan, önem veren, hizmeti herkese eşit paylaştıran bir yönetim tarzı benimsediğini belirterek, bundan sonraki hizmet kalitesinin artarak devam edeceğini şu sözlerle açıkladı:

Sinanlı örnek bir belediye olacaktır

“Vatandaşımızla elele vererek çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu gayretlerimize hükümetimizin verdiği destekler de eklenince, halkımıza hizmetin en iyisini ve en güzelini getirmeye devam edeceğiz.

Çünkü AK Parti hükümeti; metropolünden beldesine, köyünden mahallesine kadar ülkenin her yerinde vatandaşın ne istediğini, ne hissettiğini bilmektedir. Bizler de halkımızın temsilcisi olarak isteklerimizi, yapmak istediklerimizi ilettiğimizde hiç elimiz boş dönmedik. Tüm destek ve katkıları Sinanlı için kullandık.

Bunun yanısıra Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın da büyük desteğini gördük. Anakent belediyesi her zaman yanımızda destekçimiz olacağını söyledi.”

Ali Alkan açıklamalarının sonunda görev süresi boyunca, tüm belediye personeli ile beraber, yapacakları önemli hizmetler ile Sinanlı’yı kısa sürede örnek bir belde haline getireceklerini kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here