Genç LİAD tecrübe dinledi

73
Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD) bünyesinde faaliyet sürdüren LİAD Genç İş Adamları Komisyonu başlattığı Tecrübe Aktarımı Programları’na bir yenisini daha ekledi. Konuşmacı olarak LİAD Üyesi olan ve Gıda Sektörü’nde İzabella Pizza Markası ile Pizzacı Zinciri Sahibi Hakan Akbulut davet edildi.

HABER MERKEZİ
Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD) bünyesinde faaliyet sürdüren LİAD Genç İş Adamları Komisyonu başlattığı Tecrübe Aktarımı Programları’na bir yenisini daha ekledi. Konuşmacı olarak LİAD Üyesi olan ve Gıda Sektörü’nde İzabella Pizza Markası ile Pizzacı Zinciri Sahibi Hakan Akbulut davet edildi. Programda Akbulut gençlere tavsiyelerde bulundu.
Genç LİAD Başkanı Aytuğ uysal tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından konuşan Akbulut kendi hayat hikâyesini anlattı. Zengin bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmediğini sahip olduğu her şeyi kendisinin kazandığını ifade eden Akbulut;
“Hayatta her zaman sevdiğim işi yapmaya gayret gösterdim.  İnsanın sevdiği işi yapması o işe pozitif enerji katıyor diye düşünüyorum. Yaptığınız işiniz her ne ise sevmeli en değerli işi o görmelisiniz. İlk başlangıçta amatör olarak başlanan ve belli seviyede kurumsallaşamayan işler genelde başarısız sonuçlanıyor. Bu günün şartlarında teknolojiyi iyi kullanmak gerekiyor. Bunun yanında da özellikle insan çalıştırarak yapılan işlerde insan faktörünü ön planda tutmak önemli. Memnun eleman memnun müşteri demektir.  Hayatta karşınıza devamlı zorluklar çıkacaktır önemli olan pes etmeden sonuca ilerlemek bu konuda azminizi kaybetmemektir. Ben yaptığımız işte her zaman kendi yaptığım işin kalitesine baktım. Rakiplerin ne yaptığından ziyade kendi yaptıklarınızın önemli olduğunu düşünüyorum. Gıda çok hassas bir sektördür. Kendiniz de hassas olmayınca başarı zor. İş dünyasında artık stokların önemi arttı. LİAD ve onun gibi derneklerden sonuna kadar faydalanmak lazım. Gençler olarak enerjinizi işinize yansıtabilirseniz başaramayacağınız bir şey olmaz” dedi.
Genç LİAD Başkanı Aytuğ Uysal ise; “Genç LİAD olarak bu tarz çalışmalara önem veriyoruz. Gençlerin tecrübelerden faydalanarak daha başarılı olacağı fikrini taşıyoruz. Amacımız büyüklerimizin geçtiği yolları tekrar yaşamadan onların tecrübelerinden faydalanmak. Dernek olarak bu tarz programlarımız devam edecektir” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.