Genç Kızlar Masa Tenisi Marmara Şampiyonu oldu

25
Kırklareli’nin Masa Tenisi’ndeki yükselişi sürüyor. Son yıllarda yapılan
tüm Türkiye Masa Tenisi Federasyon Müsabakaları’nda aldıkları başarılı
sonuçlarla Türkiye genelinde iyi bir yer edinen Kırklareli Masa Tenisi
bu başarı ve çalışmalarının neticesinde Türkiye Masa Tenisi gündemindeki
yerini korumaya devam ediyor.

HABER MERKEZİ
 2010-2011 sezonuna çok iyi bir başlangıç yapan sporcularımız Minikler A Grubu’nda 2 erkek 2 Bayan Takımı ile Yıldızlar A Grubu’nda 2 Erkek 2 Bayan Takımı ile ve son olarak Gençler A Grubu’nda 1 Erkek 2 Bayan Takımı ile ki Bayanlar Yıldızlar’da ve Gençler’de Şampiyon olarak grup maçlarını tamamladılar.
11-12 Aralık 2010 tarihlerinde Yalova’da yapılan “Gençler Marmara Bölge Şampiyonası”nda 17 İl’den yaklaşık 21 Erkek 18 Bayan Takımı’nın katıldığı “A Grubu İller Gençler Masa Tenisi Şampiyonası”na Kırklareli 2 Erkek 3 Bayan Takımı ile katıldı. Masa Tenisi’nde şu an Türkiye’ de ilk 3 de bulunan ilimiz takımları bu turnuvadan istediklerini fazlası ile aldılar. Bayanlar’da İlk 8, Erkekler’de ilk 11 takımın Türkiye Şampiyonası vizesi aldığı maçlarda il takımlarımız başarılı sonuçlar aldılar.
Kırklareli Masa Tenisi İl Temsilcisi Soner Polat turnuva ile ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Türkiye’ de Masa Tenisi’nde en güçlü grup olan A Grubu’nda İlk 5’e giren takımlar Türkiye Şampiyonası’nda da mutlaka ilk 3 giriyorlar ki bu A Grubu’nun ne kadar güçlü olduğunun da bir göstergesi burada şampiyon olan takımlar Türkiye Şampiyonluğu’nun da en büyük adayları durumundalar. Bizde il olarak 5 takımla katıldığımız bu turnuvadan öncelikle tüm takımlarımızın Türkiye Şampiyonası vizesi alması için çok çabaladık erkeklerde tek takımımız hariç diğer takımlarımızın tamamı minik sporculardan oluşuyordu ki bunlarla derece yaparak Türkiye Şampiyonası vizesi almamız bizi çok mutlu etti. Sonrasında da genç kızlarımız A Grubu İller Şampiyonu olarak bizlere ayrı bir gurur yaşattılar.
Kırklareli Masa Tenisi bildiğiniz gibi Türkiye’nin zirvesinde yer almaktadır. Liglerde ve Türkiye Şampiyonaları’nda geçen yıl oldukça başarılı bir grafik çizen ilimiz sporcuları bu senede kaldıkları yerden devam ediyorlar. 2010-2011 sezonunda yapılan Minikler’de 2 Kız 2 Erkek, Yıldızlar’da 2 Kız 2 Erkek takımla Türkiye Şampiyonası vizesi alan sporcularımıza Gençler Grup Müsabakaları ile 2 Bayan 1 Erkek Takımımız daha katıldılar. Böylece bu sene yapılan tüm Grup Müsabakaları’ndan yüzümüzün akı ve şampiyonluklarla çıktık. Özellikle A Grubu gibi zorlu bir grupta bir minik, bir yıldız ve bir genç sporcudan kurulu takımımız Gençler Grup Şampiyonu olarak ilimizin ne kadar doğru yolda olduğunu taraflı tarafsız herkese göstermiştir. Alt yapıdan gelip gruplara yeni katılan sporcularında yavaş yavaş adapte olmaları ile başarımız gittikçe yükseliyor. Özellikle yeni yeni A Takım’a alışmaya çalışan minik sporcularımızın il dışındaki gayretleri bize ilerisi için daha fazla umut verdi. Ben Kızlar’da ve Erkekler’de tüm takımlarımızın Türkiye Şampiyonası vizesi alacağını gitmeden söylemiştim ki öyle de oldu.
Turnuvada Şampiyon olan takımımızın birinci oyuncusu Damla Üzel (Milli sporcumuz)  göstermiş olduğu performansla herkesin ilgisini bir kez daha çekmeyi başardı. Elif Büşra Polat ve Seda Binici de ona ayak uydurunca Şampiyonluk kaçınılmaz oldu artık. Minik kızlarımız, Zeynep Demir, Berfin Güleray ve Selen Düzyol ise ellerinden geleni yaparak takımlarının Gruptan çıkması içim çok büyük bir çaba harcadılar. Lüleburgaz Tikveşli Bayan Takımı ise Turnuva 4’ncüsüolarak Minik sporcularla bir ilke imza attılar. Özellikle Minel Özen,  Merve Kanbir, Dilay Yarım, Ecem Eminoğlu ile Erkeklerde başarılı performans sergileyen  Lüleburgaz M.T.İ. Yağız Engin (Bedensel Engelliler Milli), Doğukan Yalın ve Rasim Günaydın 6. olarak  Mert Üzel, Yakup Keskin, Tuğberk Madenci, Bedirhan Keskin, Aykut Körler’den oluşan takımımız ise 11 takımın gideceği şampiyona için 12. olarak ilk yedek takım olma başarısını gösterdiler ve  ilerisi için herkese büyük ümit verdi çünkü bu sporcuların tamamı halen daha minikler kategorilerinde ve Yıldızlar-Gençler için önlerinde 5-7 yıl gibi bir süre daha var. İlimiz zaten Minikler Türkiye Şampiyonu, Yıldızlar Türkiye 4.’sü, Gençler Türkiye 5. ve 1. ve 2.  Lig’de de alt yapı ile oynayan nadir ilerden biri olarak başarılarını sürdürmektedir. Bu sene bu çıtayı daha da yükseltmek en büyük dileğimiz inşallah bunu da başaracağız. Ben Yalova’ da öncelikle Şampiyon olan takımımıza, sonra Türkiye Şampiyonası vizesi alan tüm takımlara Türkiye Şampiyonasında başarılar diyorum.”
* BAYANLAR: 1. Kırklareli Gençlikspor 2.Bursa Büyükşehir Belediyesi 3. Bursa DSİ Nilüfer (A) 4. Kırklareliu Tikveşli 5. İstanbul Büyükşehir Belediyespor 6. İstanbul Fenerbahçe Vet. 7. Bursa DSİ Nilüfer (B) 8. İstanbul Fenerbahçe 9. İstanbul Vet. Masa Tenisi 10. Bolu Çimentospor
* ERKEKLER: 1. İstanbul Akpınarspor 2. Bursa Tofaşspor 3. Yalova Belediyespor (B) 4. Yalova Belediyespor (A) 5. Bursa Büyükşehir Belediyespor 6. Kırklareli Lüleburgaz M.T.İ. 7. Zonguldak Özel İdare Yolspor 8. İstanbul Anafen Koleji (B) 9. İstanbul Büyükşehir Belediyespor 10 Bursaspor 11. Bolu Gençlik Merkezi 12. Kırklareli Gençlikspor (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here