Geleneksel Çarşamba Yağmuru’na hazırlıklı olun

10
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmeye göre Kırklareli İl Genelinde bugün beklenen yağışların etkili olması bekleniliyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Bugünden itibaren sağanak yağışların etkisi altına girecek. Sonbahar ayına girmemizle birlikte yağışlarla başlıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmeye göre Kırklareli il genelinde yağışlı havanın etkisi altına girecek. Yağışlarla birlikte hava sıcaklığı 25 derecenin altına düşmesi bekleniyor. Yağışların yanı sıra rüzgarın da zaman zaman zaman saatte 50 Km. hızla esmesi bekleniliyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü internet sitesinden yaptığı son açıklamada şunları kaydetti; “Çarşamba günü yağışlı sistemin etkisini artırarak, Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara sebep olacağı bekleniyor. Yağışların; Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile İç Ege’de kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Perşembe günü Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Ege, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgesi’nde yağışların görülmeye devam edeceği bekleniyor. Cuma günü yağışlı sistemin Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde etkili olduktan sonra, hafta sonunda yurdumuzun kuzeydoğu kesimlerinde etkili olmaya devam edeceği tahmin ediliyor.
Hava sıcaklığında yarın önemli bir değişiklik olmayacağı, ancak Çarşamba gününden itibaren hafta sonuna kadar iç ve batı bölgelerde 3 ila 7 derece azalacağı tahmin ediliyor.
Rüzgarın Çarşamba günleri Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege’de kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği bekleniyor.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here