Geleneksel Çarşamba Yağmuru pazarı olumsuz etkiledi

9
 Son haftalarda biraz olusun kıpırdamaların yaşandığı halk pazarında, yağmurun gün boyu devam etmesinden dolayı pazarcı esnafı istediği satışları yapamadılar. 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli merkez ilçede kurulan halk pazarında biri olan Çarşamba Pazarı’nda gün boyu yağan sağanak yaş nedeniyle pazarcı esnafı bu hafta istediği satışları yapamadı. Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren tezgahlarını açan Pazarcı esnafı, yağmurun etkili olmasından dolayı vatandaşın bu hafta pazara rağbet göstermediğini bununda satışlara olumsuz yansıdığını söyledi. Pazarda bazı pazarcılar tezgahlarını açmadığı gözlenirken, tek yoğunluk yaşandığı tezgahlar ise sebze satışı yapılan tezgahlar oldu. Meyve fiyatlarında ise biraz artış yaşadı.
* Patates fiyatları düşüşe geçti 
Geçtiğimiz yıl fiyatında yüzde yüze varan artışın yaşandığı patateste fiyatlar düşüşe geçti. Daha önceki senelerde kilo fiyatı 25 kuruş olan ve bir ara patatesin aşırı olmasından dolayı tezgahlarda kalan ve tonlarcası çöpe atılmasıyla gündemden düşmeyen Patatesin kilosu bu hafta 3 kilosu 5 Lira’ya kadar düştü. Patates satarak geçimini sağlayan pazarcılar fiyatların biraz daha düşmesini beklediklerini söylediler. 
* Konfeksiyon Bölümü’nde durgunluk devam ediyor
Kırklareli’de Çarşamba ve Cumartesi Pazarları’nda kurulan Konfeksiyon Bölümü’nde durgunluk bu haftada devam etti. En son Kurban Bayramı öncesi yoğunluk yaşandığı bölümde o tarihten bu yana Konfeksiyon Bölümü’nde durgunluk devam ediyor. (Kadir Sinici)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here