“Geleneklere Giden Yolda Elele” Projesi’nde sona gelindi

6
IPA Bulgaristan-Türkiye Sınırötesi İşbirliği Programı 2. Teklif çağrısı kapsamında Bulgaristan’ın Ruen Belediyesi ile gerçekleştirilen “Geleneklere Giden Yolda Elele” isimli proje; Haskova Ortak Teknik Sekreterya tarafından yapılan son izleme ziyaretinin ardından başarı ile sona erdi.

HABER MERKEZİ
IPA Bulgaristan-Türkiye Sınırötesi İşbirliği Programı 2. Teklif çağrısı kapsamında Bulgaristan’ın Ruen Belediyesi ile gerçekleştirilen “Geleneklere Giden Yolda Elele” isimli proje; Haskova Ortak Teknik Sekreterya tarafından yapılan son izleme ziyaretinin ardından başarı ile sona erdi. Proje çıktılarına Kırklareli Belediye Başkanlığı AB İletişim ve Koordinasyon Bürosu’ndan ulaşılabilir.
Yaklaşık 14 ay süren proje içerisinde iki ülke arasındaki karşılıklı kültür ve geleneklerin tanıtımı amacıyla pek çok etkinlik gerçekleştirildi. 28 Şubat 2014 Cuma günü Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Ruen Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Eyüp’ü Başkanlık Makamında misafir etti.
Ruen Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Eyüp, kendi geleneklerinin bir parçası olan “Kukeri” Figürü’nü Başkan Çağlayan’a hediye etti. Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan ziyaretin sonunda projelerin iki ülke arasındaki ilişkilerin olumlu şekilde gelişmesi ve ilerlemesi açısından yapıcı bir işbirliği sergilemekte önemli rol oynadığını söyledi. (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here