“Geleceğin milli takımı bu çocuklardan oluşacak”

11
Türkiye Masa Tenisi Federasyon Başkanı Oktay Çimen, Kırklareli Gençlik İl Spor Müdürlüğü kapalı spor salonunda yapılan Yıldız ve Genç Bayanlar Milli Takım Kampını ziyaret etti.
HABER MERKEZİ
31 Ocak 2011 ile 10 Şubat 2011 tarihleri arasında yapılan Yıldız ve Genç Bayanlar Milli Takım Kampı ziyareti esnasında Başkan Çimen geleceğin milli takımı kamptaki sporculardan çıkacağını vurgulayarak şunları kaydetti;
“Bu yıldızlar ve gençler kampı. Türkiye’nin hemen hemen en iyi diyebileceğimiz sporcuların katıldığı bir kamp. Yani milli takıma aday kam. Geleceğin milli takımı bu çocuklardan oluşacak. Dolayısıyla buna çok önem veriyoruz.özellike Kırklareli bölgesinde masa tenisi adına alt yapıda çok ciddi çalışmalar var. Bu kampın burada olmasının en büyük sebeplerinden biridir. Kırklareli’de ciddi anlamda bayanlarda özellikle çok iyi bir potansiyel var. İyi de bir jenerasyon ve eğitim kadrosuna sahip. Bu eğitim kadrosu ile Kırklareli inşallah daha iyi yerlere gelecek. Hem Türkiye’deki seçilmiş iyi sporcuları buraya getirmek hem de Kırklareli ilini biraz daha yukarıya kaldırmaktı amaç. Bu kamplar sürekli devam ediyor. Bir tanesi de güneydoğu ve Doğu Anadolu’daki sporculara yönelik Van’da devam ediyor. Yine erkeklerin Yalova’da bir kampı var. Dolayısıyla Türkiye’de alt yapıda başarılı olan tüm sporcuları toplayıp bunları kaliteli hocalarla eğitip milli takıma hazırlanmaya uğraşıyoruz. Bu sene Yıldızlar, Gençler Avrupa şampiyonasında seçilecek sporcuları buradan belirlemek istiyoruz. Bu kampın amacı bu.
Türkiye’de  her geçen gün masa tenisine talep artıyor. Şuanda lisanlı sporcu sayısı 60 binlere yaklaştı. Kulüp sayısı 2 bin 500 2 bin 750 arasında. Dolayısıyla böyle baktığınızda ciddi bir anlamda potansiyeldir bu. Dolayısıyla her geçen gün artan bir talep var.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here