“Geleceğimizin teminatı bugünkü gençlerimizdir”

38
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda açık oyla yapılan seçimlerde Merkez İlçe Öğrenci Meclisi Başkanlığı’na seçilen TOBB Lisesi’nden Ecem Tunç Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz’ı ziyaret etti.
HABER MERKEZİ
 Milli Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi gereğince Kırklareli merkez ilçe ile merkez ilçeye bağlı Belde ve Köyler’de bulunan İlköğretim Okulları ile Ortaöğretim Kurumları’nın Okul Öğrenci Başkanları Merkez İlçe Öğrenci Meclisi Üyelikleri için yapılan seçimlerde oy kullandılar.
Yapılna seçimlerde 31 oy alarak Kırklareli Merkez İlçe Öğrenci Meclisi Başkanlığı’na seçilen TOBB Lisesi’nden Ecem Tunç beraberinde Milli Eğitim Şube Müdürü Beyhan Turfan ve TOBB Lisesi Tarih Öğretmeni Gül Koç ile birlikte Kırklareli Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz’ı makamında ziyaret etti.
Kırklareli Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Kırklareli Merkez İlçe Öğrenci Meclisi Başkanlığı’na seçilen TOBB Lisesi’nden Ecem Tunç’u tebrik ederek yeni görevinde başarılar diledi.
“Ülkemizde yaklaşık 8 yıldan bu yana Öğrenci Melisi Başkanlığı Seçimleri yapılıyor. Bu da demokrasi bilincinin yerleşmesi bakımından çok güzel birşeydir. Okullardaki öğrencilerimiz kendi aralarında yaptıkları seçimler ile Okul Öğrenci Başkanları’nı seçiyorlar. Daha sonra merkez ilçe ve ilçelerimizdeki okullarda seçilen bu başkanlar kendi aralarında İl Öğrenci Başkanı’nı seçiyorlar. Seçilen bu İl Öğrenci Başkanları’da 23 Nisan’da Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen toplantıya katılarak illerini temsil ediyorlar. Burada Türkiye Öğrenci Meclisi’ni oluşturmak için de seçimler yapıyorlar. Şu andaki Parlamenter Sistemimizin mini bir örneği öğrencilerimiz tarafından oluşturuluyor. İleriki yıllarda bu çocuklarımızdan bazıları siyasete atılarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de yer alacaklardır. Sonuçta geleceğimiz bugünkü gençlerimize emanettir. Geleceğimizin teminatı bugünkü gençlerimizdir.” (s) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.