Geçmişten Günümüze Yöresel Kıyafetler beğeni topladı

13
* Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğrencilerinin “Geçmişten Günümüze Yöresel Kıyafetler” defilesi izleyicilerden büyük beğeni aldı. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğrencilerinin ortaklaşa düzenledikleri “Geçmişten Günümüze Yöresel Kıyafetler” Defilesi 20 Nisan 2012 Cuma günü saat 14.00’da Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Defileye Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürü Necmiddin Kurt, Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Fikret Macit, Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof Dr. Kemal Turan, Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Açılış konuşması yapan Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan şunları söyledi;
“Eğitimin statik ve dinamik olmak üzere iki ana boyutu vardır. Statik boyutunu toplumun tarihi, coğrafyası, folkloru, müziği ve gelenek-görenekleri gibi değerleri olur. Bu statik boyu içersinde giyim- kuşam kültürü ele alınır. Her bölgenin kendine özgü farklı yöresel giysi kültürü vardır. Kırklareli İline ait yöresel kıyafetleri hep birlikte göreceğiz” dedi.
Prof. Dr. Turan’ın konuşmasının ardından Kırklareli Yöresine ait yöresel kıyafetler defilesi KLÜ Turizm Fakültesi öğrencileri tarafından defile ile sergilendi. Defilenin ardından KLÜ Folklor Ekibi defileye gelenlere Kırklareli Yöresine ait Halk Oyunları Gösterisi sundu. Halk Oyunları Gösterisi’nin sunumunun ardından öğrenciler tarafından geçmişten günümüze yöresel kıyafet defilesi yapıldı. Defilenin bitmesinin ardından defileye katkıda bulunan KLÜ Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sibel Sü Eröz’e Kırkalreli Valisi Mustafa Yaman tarafından, KLÜ Turizm Fakültesi The Tourist Grubu’na Kırklareli Emniyet Müdürü Mehmet Behsat Canbazoğlu tarafından çiçek ve Teşekkür Belgesi verildi. Defileyi izlemeye gelenler tarafından etkinlik büyük beğeni topladı.(ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here