“Geçmişten Bugüne Muhasebecilik” paneli gerçekleştirildi

9
* Kırklareli Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu ve Kırklareli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın (SMMMO) işbirliği ile “Geçmişten Bugüne Muhasebecilik” konulu panel gerçekleştirildi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu ve Kırklareli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın (SMMMO) işbirliği ile öğrencilerin muhasebe konusunda bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen “Geçmişten bugüne muhasebecilik” isimli panel 25 Şubat Perşembe günü Kırklareli Üniversitesi Rektörlük binası konferans salonunda gerçekleştirildi. Panele Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç ve Kırklareli SMMMO Başkanı Burhan Üstünkol’un yanı sıra yüzlerce öğrenci katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Rektör Aykaç; “Okulumuzun sivil toplum örgütleri ile iç içe olmasını sağlayacak her türlü fırsatı değerlendirmeye çalışıyoruz. Üniversiteler dünyayı takip edeceği gibi bulunduğu il ile de iç içe olması gerektiğini biliyoruz. Üniversitemizde olan gelişmeleri üniversitemiz içerisinde paylaştığımız gibi bulunduğumuz il ile de paylaşmalıyız. Bunun bilincinde olarak hareket ediyoruz. Umut ediyorum ki her şey çok güzel olacak. Üniversitemiz güzel olacak, üniversitemiz ile birlikte bu ilde güzel olacak” dedi.
Daha sonra panelin konuşmacıları Kırklareli SMMMO Başkanı Burhan Üstünkol, Başkan Yardımcısı Şebnem Pişirici, Oda Eğitmeni Ender Konyalı, TESMER Saymanı Engin Çakan, Bilgi İletişim Teknolojileri Komisyonu Üyesi Aytaç Acardağ yerlerini aldı. Konuşma yapan Başkan Üstünkol geçmişte muhasebeciliğin çok az ama çok zor yapıldığının altını çizdi. Günümüzde ise muhasebecilikte kanunları iyi bilmenin yanı sıra teknolojiyi iyi kullanmak, ya da iyi kullanan personeli çalıştırmak gerektiğini belirtti.
Daha sonra konuşmacılar öğrencilere muhasebecilikle ilgili geniş bilgiler verdiler. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.