“Geçmiş yıllara göre fiyatları olumlu karşılıyoruz”

15
Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Hasan Çetin, buğday taban fiyatlarını geçmiş yıllara göre bu yıl biraz daha yüksek olduğunu ve olumlu karşıladıklarını bildirdi.
HABER MERKEZİ
Çetin, ekmeklik buğdayın 665 TL, makarnalık buğdayın da 705 TL olarak açıklandığını belirterek, girdi fiyatlarının çok yüksek olduğuna dikkat çekti.
Yaklaşık 7 yıldır girdi fiyatlarının yükseldiğini ancak, buğday taban fiyatının sabit bir şekilde durduğunu ifade eden Çetin, her şeye rağmen bu yıl açıklanan fiyatları olumlu karşıladıklarını söyledi.
Çetin; “Bu yıl Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından buğday fiyatlarının hasat öncesi açıklanması çiftçilerimiz açısından güzel oldu. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl ekmeklik buğday 665 TL, makarnalık buğday 705 TL olarak açıklandı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bu yüzden teşekkür ederiz. Geçmiş yıllara göre fiyatları olumlu karşılıyoruz. Fiyatlar geçen yıllara göre biraz daha yüksek. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin bu fiyatlara uyacağına inanıyorum ancak tüccarda inşallah açıklanan fiyatı uygular” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here