“Geçici olarak buradayız”

14
 Kırklareli merkez ilçe Karaumur Meydanı’ndaki köfteciler Kırklareli Atatürk Stadı’nın karşısında Devlet Demir Yolları arazisinde geçici olarak duruyorlar.

*HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe Karaumur Meydanı’nda Kırklareli Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar sebebi ile burada bulunan Manavlar ve Köfteciler kaldırılmıştı. Manavlara yapılan yerlere manavlarımız yerleşti fakat köfteciler açıkta kaldıkları için onları da Kırklareli Atatürk Stadı karşısına Devlet Demir Yolları arazisine geçici olarak yerleştirildiler.
Köftecilere geçici abonelik sistemi ile elektrik TREDAŞ ekipleri tarafından verildi.  Fakat bulundukları bölge Devlet Demir Yolları’na ait olduğu gerekçesi ile kazı yapılamıyor. Bu yüzdende seyyar direk vasıtası ile elektrik verilimi sağlanıyor. Her tren geldiği zaman gar istasyonuna yanaşan trenin kapakları seyyar direk takılan yere rastgelmesi sonucu her tren gelişinde elektrik direği yerinden sökülüp çıkartılıyor.
Köfteciler yaşanılan sıkıntılarla ilgili şunları kaydettiler:
“Bizi Karaumur’daki yerimizden buraya yolladılar ve müşterilerimiz henüz tam olarak yerlerimizi bilmiyor. Buraya geldik Belediyemiz bize bir gösterene kadar burada kalacağız. Burada elektrik sorunumuz bize engelliyor, su ihtiyacımız için taşıma su sistemi ile idare ediyoruz. Kırklareli Belediyesi ekiplerimiz bir an evvel buradaki sorunlara çözüm bulmasını istiyoruz.” (mçt)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here