Geceyarısı kongre olur mu? Olur!

11
OKUYORUM
Rahmi Sağlık
Kırklareli Avcılar ve Atıcılar İhtisas Kulübünün kongreleri bir başkadır!..
1955 yılında kurulan Kulübün kongrelerinde, her zaman, heyecan var! İlgi var! Dostluk var! Yönetime seçilmek için tatlı mücadele var!
1970 yılından beri kulübün kongrelerini izliyor ve yaklaşık 20 yıldan beri divan başkanlığını yapıyorum. Kulüp Yöneticileri bir ücret almamalarına rağmen, Amatörce yöneticilik yapmak için, her kongrede 2-3 liste yarışıyor ve her kongreleri gece yarılarını aşıyor.
Tabi bu kongreleri yönetmek biraz sıkıntılı oluyor. Fakat hoş şeylerde yaşanıyor ve sıkıntılar vız gelir. Çünkü atmalar, tutmalar da avcıların şiarındandır.
Çok kongre izledim. Avcılar kulübünün kongreleri gibi sürekli ilgi olanlarına pek rastlamadım. Artık avcılara salonlar bile dar geliyor. Nitekim geçen hafta sonu, eski Sanayi Sitesi Salonunda yönettiğim kongreye 740 üyeden bir bölümü köylerden olmasına rağmen gece yarısında 417 üye oy kullandı. Yönetim için her zamanki gibi yine 2 liste yarıştı.
Saat 20.00’de başlayan ve saat 01.10’e kadar süren kimlik kontrolü ile yapılan seçimde, Divan Kurulu zor anlar yaşadı. Ne var ki; yaşanan heyecan ve güzelliklerin yanında zorluklar vız geldi.
Böylece, bir birlerine saygılı ve heyecanlı olan adaylar ve üyelerin büyük bir bölümü, sonuçların açıklandığı 01.10’a kadar salondan ayrılmadı.
2 geçersiz, 415 geçerli oyların tasnifi sonunda kazanan ile kaybedenlerin adlarını ve kulüp ile ilgili bazı bilgileri de Pazar’dan sonra köşemizde bulacaksınız. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here