“Geçen yıl olduğu gibi bu yılda iddialıyız”

11
* “Halk Oyunları ekipleri olarak başarı elde etmek için ciddi ve zamanında çalışmak, disiplin, istek, uyum ve benzeri özelliklere sahip olmak gerekir, eğer bu özellikler bir ekipte varsa başarı elde etmek mümkündür.”

HABER MERKEZİ
Uzun yıllardır Atatürk İlköğretim Okulu Halk Oyunları ekibini başarıdan başarıya taşıyan Halk Oyunları Eğitmeni (Antrenör) Kemal Gideroğlu bu yıl Kırklareli Anadolu Lisesi’ni de çalıştırmaya başladığını belirtti.
19 Şubat 2011 Cumartesi günü Kırklareli’de, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan İlköğretim Kurumları (Küçükler-Yıldızlar), Ortaöğretim Kurumları ve Yaygın Eğitim Kurumları arasında “Geleneksel” ve “Stilize” dallarındaki Halk Oyunları İl Yarışmasına Atatürk İlköğretim Okulu’ndan Minikler Stilize ve Yıldızlar Stilize dallarında katılacaklarını belirten Kemal Gideroğlu, Anadolu Lisesi olarakta bu yıl Gençler Stilize dalda yarışmalara katılacağını belirtti.
Atatürk İlköğretim Okulu Halk Oyunları ekibi’nin 2010 yılı değerlendirmesini yapan Kemal Gideroğlu şunları kaydetti;
“Kendi adıma konuşmam gerekirse 2010 yılında 5 tane Türkiye finaline katıldım. Bu 5 finalin 3 tanesi Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği yarışmalar, iki tanesi Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği yarışmalardır. Bakanlık tarafından düzenlenen yarışmada Minikler Stilize Dalında Türkiye 5. olduk. Yine aynı yarışmada Gençler Geleneksel Dalında Türkiye 6.sı olduk. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun yarışmalarından biri Elazığ’da yapıldı, fakat o zamanlarda terör olayları gündemde olduğu için bu yarışmalara velilerin çocuklarını göndermemeleri nedeni ile katılamadık. Manisa’da federasyon tarafından düzenlenen yarışmada Yıldızlar Stilize dalında Türkiye 3. olduk. En son federasyon tarafından Gaziantep’te düzenlenen yarışmalarda Geleneksel Gençler dalında Türkiye 5. olduk. 2010 yılını bu başarılar ile tamamladık.”
19 Şubat 2011 günü Kırklareli’de, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan İlköğretim Kurumları (Küçükler-Yıldızlar), Ortaöğretim ve Yaygın Eğitim Kurumları arasında “Geleneksel” ve “Stilize” dallarındaki Halk Oyunları İl Yarışmasına Atatürk İlköğretim okulundan Minikler Stilize ve Yıldızlar Stilize dallarında katılacaklarını belirten Kemal Gideroğlu, Anadolu Lisesi olarak bu yıl Gençler Stilize dalda yarışmalar katılacağını, yarışmalara toplamda 3 ekip olarak katılacağını kaydetti. Bu yıl ekipler ile istedikleri başarıyı elde etmek için gerekli bir takım masraflar yaptıklarını belirten Kemal Gideroğlu, Atatürk İlköğretim Okulu Yıldızlar ekibine yeni kostümler yaptırdıklarını, Kırklareli Anadolu Lisesi ekibine yeni kostümler ve yeni bir CD yapıldığını belirtti. “Yapmış olduğumuz çalışmalar, vermiş olduğumuz emekler ve yapmış olduğumuz masraflar mutlaka bize başarı olarak geri dönecektir.” şeklinde konuşan Kemal Gideroğlu; “Hem okullarımızı hem ilimizi temsilen yapılacak olan grup yarışmalarında iyi bir derece elde ederek, ilimizin ve okullarımızın ismini Türkiye finallerinde duyurmak için çaba sarf ediyoruz. İdaremiz, okul aile birliğimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz canı gönülden bizleri destekliyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda iddialıyız. İl yarışmasında alacağımız iyi puanlar ile birinci olup 5-6 Mart 2011 tarihlerinde Kocaeli’de düzenlenecek olan grup yarışmalarında ilimizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalarımız çok yoğun bir şekilde devam ediyor” dedi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here