Geç internetEngelliler Türkiye Şampiyonası’ndan 3 Madalya ile döndüler

16
Kırklareli Belediyespor’un Bedensel Engelli Masa Tenisi sporcuları Yağız Engin, Aydın Demirkol ve Ahmet Birkan Karaçam, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun faaliyet programındaki “2013 Bedensel Engelliler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası”nda fırtınalar estirdi.
HABER MERKEZİ
01-03 Şubat 2013 tarihlerinde Konya’da yapılan “2013 Bedensel Engelliler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası”nda Kırklareli’nin adı her zamankinden daha da gür çıktı. 3 sporcuyla katıldığımız maçlarda adeta gövde gösterisi yapan kadroda; Yağız Engin Kendi Engel Sınıfı’nda (10. Class) Türkiye 1’ncisi, aynı engel sınıfındaki diğer oyuncumuz Aydın Demirkol da Türkiye 4’ncüsü oldu. Kadrodaki diğer oyuncumuz Ahmet Birkan Karaçam da 7. Class’ta finale kadar çok başarılı bir grafik çizdi, ancak finalde çok tecrübeli rakibi Murathan Sayınalp’e 3-1 yenildi ve bu senelik Türkiye 2.liğiyle yetindi. 3 oyuncu ile ferdi maçlarda 3 madalya alan ekibimiz Takım maçlarında da 10. Class’ta yarıştı. Grup Sistemi’nde oynanan takım maçlarında takımların hepsi birbiriyle mücadele etti, ancak kimse Kırklareli Belediyespor’un müthiş üçlüsüyle başa çıkamadı. Grubundaki tüm rakiplerini deviren oyuncularımız Takım maçlarında da Türkiye Şampiyonu olarak turnuvaya olabilecek en iyi şekilde noktayı koydu. Takım maçlarında özellikle takımımızın yıldızı, turnuvanın ise en beğenilen, herkesin oyununu izlemeye doyamadığı Yağız Engin Takımı’nın yükünü üstlenerek çok iyi bir iş çıkardı. Ayrıca, tüm seyirciler de Ankara (Faruk Akbağ-Haydar Çataloğlu)-Kırklareli (Yağız-Ahmet-Aydın) maçının turnuvadaki en güzel maçlardan biri olduğunu belirterek hem oyuncuları hem de turnuvadaki yardımcı Antrenörümüz Samet Polat nezdinde Kırklareli Masa Tenisi İl Temsilcimiz ve Antrenörümüz Soner Polat’ı tebrik ettiler.
Masa Tenisi İl Temsilcimiz ve Antrenörümüz Soner Polat konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı:
“Yağız ve Ahmet geçen yıldan Türkiye derecesine sahip, Milli Takım oyuncusu sporcularımızdı. Biz bu sene müsabakaya gitmeden önce sporcularımızın derece yapacağından emindik. Bunda da yanılmadık. Turnuva öncesi yapmış olduğumuz kamp çok işe yaradı. Konya’da Bedensel Engelliler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’nda Kırklareli’nin ve Kırklareli Belediyespor’un adını yine şampiyon olarak duyurduğumuz için çok mutluyuz. Bu şampiyonluk Kırklareli’ne ve Kırklareli Belediyesi’ne armağan olsun. Bizi destekledikleri sürece biz bu şampiyonlukları sürekli ilimize getireceğiz. Zaten Yağız 4 yıldır üst üste Türkiye Şampiyonu olarak çok haklı bir gururun ve kariyerin sahibi oldu. Ben Kırklareli Belediyespor’un antrenörü olarak bundan sonraki şampiyonlukların da sözünü veriyorum. Yönetim Kurulu’na ve Başkan Ünal Kıkılı’ya bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Ama Türkiye Şampiyonu olan bu sporcuların daha büyük desteği hak ettiğini de düşünüyor, bunun örnekleri rakip takımlarda bariz bir şekilde görüyorum. 11 Şubat 2013 tarihinde Kırklareli Belediye Başkanı Sayın Cavit Çağlayan sporcularımızı Kırklareli Spor Salonu’nda yapılan bir törenle ayakkabı ile ödüllendirdi. Kendisine teşekkür ediyoruz.
Ayrıca bu güne kadar bizlere tüm çalışmalarımızda destek olan Kırklareli Milletvekillerimiz Sayın Şenol Gürşan ve Sayın Turgut Dibek’e, Kırklareli Valimiz Sayın Mustafa Yaman’a, Kırklareli Belediye Başkanımız Sayın Cavit Çağlayan’a, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Mustafa Yıldız’a, Spor Şube Müdürümüz Ümmühan Bulut’a, Şube Müdürümüz Metin Delmecioğlu’na, Gençlik spor personeline, Ramiz Süzülmüş’e ve Kırklareli halkına bizlere göstermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyor, bu desteklerinde sonuçsuz kalmamasından dolayı mutluluğumu onlarla paylaşıyorum.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here