GDO’nun “Sorun mu? Çözüm mü?” olduğu tartışılacak

27
* TMOMOB Kırklareli İl Koordinasyon Kurulu (İKK) koordinasyonunda Genetiği Değiştirilmiş Organizmaların (GDO) sorun mu çözüm mü?” olduğu tartışılacak.

HABER MERKEZİ
TMMOB Kırklareli İKK koordinasyonunda Kimya Mühendisleri Odası İl Temsilciliği, Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilciliği ve Türkiye Ziraatçılar Derneği Kırklareli Şubesi bugün saat 13.00’da Kırklareli İl Halk Kütüphanesinde “Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar Soru mu, Çözüm mü?” ismi altında bir panel yapacak.
Panele panelist olarak YTÜ. Biyomühensdislik Fak. Öğr. Üyesi Prof. Dr. Şennur Topal, TMMOB – ZMO Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gökhan Günaydın ve A.Ü. Veterinerlik Fak. Öğr. Üyesi Prof. Dr. Hakan Yardımcı katılacak.
Yapılacak olan panelde; YTÜ. Biyomühensdislik Fak. Öğr. Üyesi Prof. Dr. Şennur Topal “Genetik Bilimi Açısından Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar” konusunda, TMMOB – ZMO Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gökhan Günaydın “Dünya’da ve Türkiye’de GDO’lar” ile ilgili Tarım ekonomisi ve Çevre Sağlığı üzerine değerlendirme, A.Ü. Veterinerlik Fak. Öğr. Üyesi Prof. Dr. Hakan Yardımcı “Ulusal Biyogüvenlik Kanun Tasarısı Hazırlık Süreci”nde Veterinerlik Bilimi açısından değerlendirmede bulunacak.
Program Plaket Töreni ve ikramın ardından sona erecek. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here