Gazilerimizi minnet ve şükranla andık

29
* T.C. Kırklareli Valiliği tarafından organize edelin “19 Eylül Gaziler Günü Anma Töreni” dün saat 09.00’da Kırklareli Vilayet Meydanı’nda yapıldı. Tören kapsamında Vilayet Meydanı Atatürk Anıtı’na Kırklareli Tüm Gaziler Dayanışma Derneği çelenk sundu. 
HABER MERKEZİ
19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Vilayet Meydanı Atatürk Anıtı önünde bir tören düzenlendi. Saat 09.00’da düzenlenen törene; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak, Kırklareli Belediye Başkan Vekili H. Tahsin Gençay, Kırklareli Tüm Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Uzun, Gaziler, Gazi Aileleri, Kamu Kurum ve Kuruluşların Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 
Kırklareli Tüm Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Uzun tarafından Atatürk Anıtına Çelenk sunmasıyla başlayan tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Tank Yüzbaşı Berhan Yavuz şunları kaydetti; 
“Bugün burada, devletimizin kurucusu, büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik Unvanı’nın da verildiği gün olan, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamak ve kendilerine olan minnet borcumuzu asla ödeyemeyeceğimiz gazilerimize, saygı ve sevgilerimizi iletmek için toplanmış bulunmaktayız. 
İçinde hatıra ve tarih yüklü 19 Eylül Gaziler Günümüz, milletimizin istiklali ve tarihi ile bütünleşmiş olan kahraman gazilerimize kutlu olsun. Birlik ve beraberliğimizin yaşayan sembolleri, sevgili gazilerimiz;
Gazilik; Türk Vatan Severliğinin Ve Türk Kahramanlığının, en yüksek mertebelerindendir. Sizler de bu mertebeye erişmiş şanlı kahramanlarsınız. Gücünü, bağrından çıktığı yüce Türk Milleti’nden alan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin her ferdi, emanetiniz olan değerlere sahip çıkarak, gerektiğinde aynen sizlerin yaptığı gibi, hiç düşünmeden, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sonsuza dek yaşaması için içtikleri andın gereği olarak canlarını esirgemeden feda etmeye hazırdır. Ülkemizi savunma konusunda gösterdiğiniz kahramanlık destanı ile tarihin altın sayfalarına kaydedilen isimleriniz, hiç bir zaman hafızalardan kaybolmayacaktır. Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içerisinde bağımsız olarak yaşayabiliyorsak, bunu, rahmet ve minnetle andığımız aziz şehitlerimize ve siz kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzu hatırlatmak ve nesilden nesile aktarmak milli görevimizdir.
Bize emanet ettiğiniz bu kutsal vatan topraklarını, sizlerden almış olduğumuz güç, sarsılmaz azim, irade ve görev heyecanı ile sonsuza kadar koruyup, gelecek nesillere aldığımız gibi teslim edeceğimizden hiç şüpheniz olmasın.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve sonsuzluğa intikal eden gazilerimizi rahmetle; hayatta olan gazilerimizi minnet ve şükranla anar değerli ailelerine ve yüce milletimize esenlikler ve saygılar sunarız.” 
Tank Yüzbaşı Berhan Yavuz’un konuşmasının ardından Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Gaziler Günü için Tören alanına gelen Gazilere çiçek vermesinin ardından tören sona erdi. (Kadir Sinici)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here