Gazetemize ziyarette bulunan AK Parti aday adaylarından Zeynep Banu Dalaman ‘dan iddialı açıklamalar

32
AK Parti Kırklareli Milletvekili Aday Adaylarından biri olan Zeynep Banu Dalaman 24 Mart 2011 Perşembe günü Gazetemize bir ziyaret gerçekleştirdi. Dalaman yaptığı ziyarette Yeşilyurt Gazetesi Koordinatörü Yasin Şendir ile görüştü.

 


HABER MERKEZİ

Dalaman, gazetemize gerçekleştirdiği ziyarette şu iddialı açıklamalarda bulundu;
“İki çocuk annesiyim. Yaptığım araştırma çalışmaları, Galatasaray camiasında saygı gören bir isim olmam ve geniş iş ve medya çevrem dolayısıyla bütün parti adaylarının da çekindiği bir isim olarak dikkat çektiğimi gözlemliyorum. AK Parti’nin Kırklareli’de oylarını arttırmakla kalmayıp sosyal demokrat kimliğiyle özellikle CHP seçmeninden de oy almam bekleniyor. Kısa sürede kent siyasetinin de çok konuşulan bir isim haline geldim.

AK Parti’nin ülke genelinde çizdiği 2023 vizyonuyla beraber Kırklareli’de de özellikle “kaygı” giderici, vizyon sahibi, eğitimi ve kariyeri ile dikkat çekici, dinamik, genç ve Kırklareli’nin köklü ailelerinden birinin kızı olarak rakiplerine gözdağı vermiş olmam da yine çok konuşulan konulardan. Dedem Ahmet Veral’ın DP’nin kurucularından ve ilimizin ilk tüccarlarından olduğu düşünülürse merkez sağında toparlayıcı bir ismi olmam söz konusu.”.

Parti büyükleri tarafından İstanbul 2. Bölge ve Kırklareli’den aday adayı olması tavsiye edilen ve birinci tercihi İstanbul olduğu için orada temayül yoklamasına giren Zeynep Banu Dalaman, ilimizde temayül yoklamasına AK Parti Milletvekili Gökhan Sarıçam ve eski il başkanı Yurdaer Ulus ile beraber girmeyen üç isimden biri. Dalaman, çarşamba, perşembe ve cuma günleri ilimizde çeşitli kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ve stk’lara destek ziyaretinde bulunacak. (cs)

Zeynep Banu Dalaman kimdir ?
Zeynep Banu Dalaman, Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu. Fransızca ve İngilizce bilen, mastırını ise Paris Siyaset Bilimleri Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Ortadoğu Politikaları Bölümü’nde tamamlayan Dalaman, bir süre Amerika’da doktora çalışmalarını yürüttükten sonra yeniden Türkiye’ye dönerek sosyolog ve siyaset bilimci kimliğiyle birçok siyasiye danışmanlık yaptı. Bunlar arasında Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de var.
Uluslar arası zirvelere ‘gelecek vaat eden Türk politikacı’ kimliğiyle katılan, Türkiye’de ABD’li senatörleri ağırlayan, ulusalda siyaset akademisi ile birçok ünlü siyasetçi, iş insanı, sivil toplum temsilcisini bir araya getiren, ilimizde de Demokrat Parti kurucularından ve Kırklareli’nin ilk tüccarlarından Ahmet Veral’ın torunu Türkiye Araştırmaları Merkezi Başkanıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here