Gazetemiz Muhabiri Gazetecilik Belgesi’ni aldı

42
Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi ve Kırklareli İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR)’un ortak çalışması ile açılan istihdam garantili, Gazete Muhabirliği kursu tamamlandı. 
HABER MERKEZİ
Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi ve Kırklareli İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR)’un ortak çalışması ile açılan istihdam garantili, Gazete Muhabirliği kursu tamamlandı. 
29 Nisan 2014’te başlayıp 12 Kasım 2014’te biten 800 saatlik kurs sonunda Başarılı olan 10 kişi belgesini alarak iş sahibi oldu. 400 saatlik Kursu Teorik Eğitim, 400 saatlik Pratik Eğitimle tamamlayan kursiyerler staj dönemlerini de gazetemizde tamamladılar. İstihdam garantili Kursun sonunda gazetemizde işe başlayarak Kadrolu Muhabir Statüsü’ne alındılar.
Gazetemiz Muhabirleri’nden Selçuk Vurucu, Kırklareli İşçi Bulma Kurumu İl Müdürü Hasan Aksoy’dan belgesini aldı. Belgesini alan Vurucu, açıklamalarda bulunarak şunları kaydetti;
“ 6 ay süren zorlu bir süreç sonunda belgemizi aldık. Yeşilyurt Gazetesi ve İŞKUR’un ortak çalışması ile istihdam garantili bu kurs ile Gazete Muhabirliği Belgesi alarak gazetede çalışmaya başladım. Yeşilyurt Gazetesi, İŞKUR Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının katkıları ile hazırlanan bu kurs’ta emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” 
Kırklareli İŞKUR Müdürü Hasan Aksoy Belgesini verdiği Vurucu’ya iş’inde başarılar dileyerek; “Özgün, doğru, cesur haberler yazarak, okurlarını aydınlatacağına inanıyorum. Belgen ve yeni iş’in hayırlı olsun. Başarılarının devamını diliyorum” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here