“Gazetecinin en önemli görevi doğru ve tarafsız haber vermek”

9
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan Türk Basını’ndan Sansürün Kaldırılışını ve Gazetecilerin 24 Temmuz Basın Bayramları’nı kutladı.
HABER MERKEZİ  
Gazetecinin en önemli görevinin doğru ve tarafsız haber vermek olduğunu ifade etti. Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan Gazeteci’nin hem olay hem de kamuoyu arasında olduğunu belirterek şunları kaydetti:
“Gazeteci hem yargıç hem taraftır, hem haber ileten, hem vatandaştır. Çoğu zaman gazeteciler kamuoyunu aydınlatma görevi yerine getirirken, zor çalışma koşulları, baskı ve tehditler, sansürle karşı karşıyadır. Onları mesleklerini yılmadan, bıkmadan ve usanmadan yerine getirmeye iten en büyük neden ise yurttaşlık bilincidir.
Gazetecilerin olmadığı bir dünya yanlışların düzeltilemediği, gerçeklerin topluma sunulamadığı bir dünya olurdu ki, her iki halde de dünya yaşanmaz bir hale gelirdi.      
Türk basınında sansürün kaldırılması olarak bilinen Gazeteciler ve Basın Bayramı’nın, aynı zamanda ”Lozan Barış Antlaşması’nın” hayata geçirildiği 24 Temmuz’da kutlanması büyük önem arz etmektedir” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here