Gazeteciler Sağlık Kontrolü’nden geçecek

12
Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tiran; ”Meslektaşlarımızın sağlıklı olarak görevlerini yapmaları en büyük temennimiz” dedi. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Yönetim Kurulu Başkanı Selim Tiran, kentte görev yapan basın mensuplarının, Kırklareli Devlet Hastanesi’nin desteğiyle 27 Nisan’da sağlık kontrollerini yaptırabileceklerini belirtti.
Sağlık kontrolü yaptırmak isteyen gazetecileri 27 Nisan 2011 Çarşamba günü saat 09.00’da aç karnına Kırklareli Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ceylan Yoldaş’ın odasında görmek istediklerini ifade eden Tiran, burada yapılacak basın açıklamasından sonra toplu olarak gazetecilerin, EKG, kan testi ve akciğer filmi ile ekokardiyografi çekimlerinin gerçekleştirileceğini kaydetti.
Aynı gün öğleden sonra çıkacak olan sonuçlara hastanede görevli doktor tarafından açıklık getirileceğini vurgulayan Tiran, ”Gazeteciler, ağır ve riskli 40 meslek gurubundaki kişiler arasında yer alıyor. Stres altında görev yapan gazeteci, günlük koşuşturma içerinde topladığı haberi biran önce yazarak, yayına verme durumunda. İşte bu durumda görev yapan arkadaşlarımız bazen kalple ilgili rahatsızlıklarla karşı karşıya kalmakta. Bunun erken tanısı veya başka rahatsızlıkların tespiti için gazetecilerin sağlık kontrolünden geçirilmesi en hayırlı iş olacaktır. Meslektaşlarımızın sağlıklı olarak görevlerini yapmaları en büyük temennimiz. Kırklareli Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ceylan Yoldaş’a bizlere katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Gazetecilere sağlıklı günler diliyorum” dedi.
Tiran, sağlıkla ilgili etkinliklerin yanı sıra önümüzdeki günlerde başka faaliyetlerde yapacaklarını bildirdi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here