Gazdaş’ın, Trakya’daki Sıfır Tarife Uygulaması sona erdi

48
Gazdaş Trakya Bölge Müdürü Tamer Akaslan, doğalgaz dağıtım faaliyetlerini gerçekleştirdikleri Trakya’da, taahhüt ettikleri sıfır tarife uygulamasını sonlandırdıklarını bildirdi.
HABER MERKEZİ
Gazdaş Trakya Bölge Müdürü Tamer Akaslan, doğalgaz dağıtım faaliyetlerini gerçekleştirdikleri Trakya’da, taahhüt ettikleri sıfır tarife uygulamasını sonlandırdıklarını bildirdi.
Akaslan yaptığı yazılı açıklamada, Trakya’da Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Lüleburgaz ve Çerkezköy’ün de aralarında bulunduğu 17 yerleşim bölgesinde konut ve sanayi tüketicilerine doğalgaz dağıtımında bulunduklarını, kamu denetimi altında sağladıkları bu hizmetin bedeline ilişkin yeni düzenlemelere gidildiğini belirtti.
Doğalgaz piyasası kanununda yapılan düzenleme ile Türkiye genelinde tarifesi belirlenen 70 dağıtım bölgesi arasında Trakya’nın da yer aldığını belirten Akaslan, şunları kaydetti:  
"Kamu adına ve denetimiyle doğalgaz dağıtım faaliyetlerini gerçekleştirdiğimiz Trakya’da, sekiz yılın sonunda 25 Ocak 2014 itibarıyla taahhüt ettiğimiz sıfır tarife uygulaması sonlandırılmıştır. Diğer bölgelere kıyasla en ucuz doğalgazın tüketildiği bu dönem sonrası yeni tarifeler, herhangi bir yetkimizin bulunmadığı yeni kanun düzenlemesiyle belirlenerek 1 Şubat 2015’ten itibaren tüketiciye sunulmuştur. "
Akaslan, yeni belirlenen tarifenin, 1 Şubat 2015’ten başlayarak 31 Aralık 2016’ya kadar geçerli olacağını, bu tarifenin belirlenmesi ve hangi tüketim grubunun ne kadar tarife alacağı konularında ülke genelindeki diğer dağıtım şirketleri için de geçerli olduğu gibi kendilerinin de herhangi bir yetkilerinin bulunmadığını vurguladı
Trakya Bölgesi’nde altyapı çalışmalarına 250 milyon TL’lik harcama yapıldığını aktaran Akaslan, bu kapsamda 2 bin 927 kilometre dağıtım şebekesi ve doğalgaz basıncını ayarlayan ve miktarını ölçen 365 istasyon montajının gerçekleştirdiklerini kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here