Futbolda centilmenlik ve dostluk örneği

16
* Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner eski görev yeri olan Ispartadaspor’un futbolcuları ve yeni görev yeri olan Kırklarelispor futbolcular ile birlikte dostane bir havada gerçekleşen yemekte bir araya geldi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner eşi Saadet Şen Öner ile birlikte, 23 Ocak 2011 Pazar günü Spor Toto 3. Lig 2. Grupta mücadele eden Kırklarelispor – Ispartaspor arasında gerçekleşen futbol müsabakasını izledi.
Centilmenlik içinde geçen karşılaşmada, Kırklarelispor kendi sahasında Ispartaspor’u 5-1 mağlup etti.
Kırklareli Atatürk Stadı’nda oynanan karşılaşmada sahada ki dostluk, tribünlerdeki taraftarlara da yansıdı.
Kırklarelispor taraftarı karşılaşma boyunca, son kararnameyle Isparta’dan Kırklareli’ne atanan Vali Ali Haydar Öner’e “Kırklareli seninle gurur duyuyor” tezahüratlarında bulunurken, Ispartaspor futbolcularına da sevgi tezahüratları yaptı.
Karşılaşmayı Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner, Eşi Saadet Şen Öner, Isparta Milletvekili Süreyya Bilgiç, Vali Yardımcısı Volkan Köksal, Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Mehmet Yiğit, Kırklarelispor Kulübü Başkanı Volkan Can ve çok sayıda Kırklareli taraftarı izledi.
* Sahadaki dostluk, karşılaşma sonunda da devam etti
Vali Ali Haydar Öner, karşılaşma sonrasında her iki kulübün yöneticileri ve futbolcularına Aras Balık Tesislerinde yemek verdi.
Kırklarelispor ve Ispartaspor futbolcuları, sahadaki dostluklarını yemekte de sürdürerek, futbolda ki centilmenlik ve dostluğun fotoğraflarını çektirdi.
Ispartasporlular yemekte eski Valileri Ali Haydar Öner’e bütün futbolcuların imzaladığı formayı hediye ederken, her iki kulüp antrenörü, kaptanı Vali Ali Haydar Öner ve eşi Saadet Şen Öner ile futbolun dostluğunu fotoğraf karesiyle ölümsüzleştirdiler.
Yemekte, kaptanların aynı takımında oynadıkları, antrenörlerin de eski takım arkadaşı olduğu öğrenildi.
Vali Ali Haydar Öner “Sporun kardeşliğe güzel bir yansıması Bu anlayışın, tüm şehirler ve kulüpler düzeyinde yayılmasını dilerim.”dedi.
Bu durumun daha öncede Vali Öner’in önceki görev yerleri olan Giresun ve Çankırı’nın 2. Ligdeki temsilcileri Giresunspor ve Çankırıspor arasında da yaşandığı öğrenildi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here