Fuel Oil’i olmayan hastanedeki hastalar, kaloriferler yanmadığı için bir hafta boyunca adeta dondular

9
Fuel Oil’i olmayan hastanedeki hastalar, kaloriferler yanmadığı için bir hafta boyunca adeta dondular

Kırklareli Devlet Hastanesi’ndeki sorunlar bitmek bilmiyor. Ardı ardına gelen skandallardan bir yenisi de geçtiğimiz hafta eklendi. Mevsim normallerinin altında seyr eden hava sıcaklıkları hayatı olumsuz yönde etkilerken, deposunda fuel oil bulunmayan hastanenin, her iki bloğunda da hastalar adeta soğuktan dondular. Edindiğimiz bilgilere göre ihalesi yenilenen fuel oil alımı dün gerçekleştirildi ve kaloriferler daha yeni ısıtmaya başladı.

Depodan su çıktı böyle oldu

Il Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, 6 Ekim günü, öğleden sonra yaptıkları başarılı bir operasyonla; Hastane Müdürü, eski müdür yardımcılarından biri, bir teknisyen, Vize Devlet Hastanesi’nde görevli bir teknisyen ve akaryakıt şirketinden 6 kişi, Istanbul’daki bir akaryakıt şirketine ait tankerden hastanenin deposuna boşaltılan fuel-oil yakıtında kaçakçılık yaptıkları gerekçesiyle ve tankerde su bulunması üzerine, gözaltına alınmıştı.

Mahkemenin ardından; Hastane Müdürü N.O, müdür yardımcısı C.Z, teknisyen Y.T., B.D. ve akaryakıt şirketi görevlisi Y.Y. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken;

Vize Devlet Hastanesi’nde görevli teknisyen E. Ç., Kırklareli Devlet Hastanesi’nde görevli teknisyen T.K., akaryakıt şirketinden A.Y., F.Y. ve H.S. tutuklanarak ilimiz cezaevine gönderilmişti.

Hal böyle olunca, kış arifesinde hastanenin akaryakıt deposundaki fuel-oil boşaldı. Dolayısıyla yeni bir yakacak ihalesi yapan Devlet Hastanesi, ihale sürecinin uzaması sebebiyle, kış mevsiminin bu ilk soğuk günlerinde, hastanedeki hastaları ve personeli soğukta bırakarak, adeta hastalığa davetiye çıkardı.

Hastalar evinden battaniye ve elektirikli soba getirdiler

Hastanede yatan hastalar, daha fazla üşümemek ve hastalıklarını ilerletmemek için evden battaniye ile elektirikli soba getirerek ısınmaya çalıştılar. Bir hastanede, ısıtma sisteminin kusursuz ve aksaklığa yol açmayacak şekilde çalışması gerekirken, Kırklareli Devlet Hastanesi’nde yaşanan yolsuzluk olaylarının faturası maalesef sonunda yine vatandaşa patladı.

Hastane dün ısınmaya başladı

Edindiğimiz bilgilere göre, geçtiğimiz haftayı üşüyerek geçiren Kırklareli Devlet Hastanesi’ndeki hastalar, ancak dün ısınmaya başladılar. Tamamlanan ihale sürecinin ardından, dün fuel oil’e kavuşan hastanede, artık kaloriferler yanıyor. Dileğimiz, bu tür olayların bir daha tekrarlanmaması ve kimsenin mağdur kalmaması.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here